Одеська область, Любашівський район

Головний спеціаліст - інспектор праці юридичного відділу інформує

Розрізняймо поняття: сумісництво, суміщення посад, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, тимчасове замісництво, розширення зони обслуговування.

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

11:32 21.05.2019

Розрізняймо такі поняття, як прийняття на роботу з випробувальним терміном та стажування.

Нелегальна зайнятість – це, звичайно, використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин. Для цього роботодавцями крім традиційного працевлаштування, за укладанням трудового договору, використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час. При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що  на цей період можна працівників офіційно не оформляти.

11:31 21.05.2019

Особливості прийому на роботу неповнолітніх.

Неповнолітні, тобто особи, які не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а у сфері охорони праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

11:29 21.05.2019

ВІДМІННОСТІ МІЖ ТРУДОВИМИ ДОГОВОРАМИ ТА ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМИ ДОГОВОРАМИ.

Відповідно до ч.1 статті 21 КЗпП трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

11:28 21.05.2019