Головний спеціаліст з питань цивільного захисту,взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи інформує

При ускладненні погодних умов.

При ускладненні погодних умов кожна людина повинна розуміти, що її відповідальність, знання й уміння уникати небезпечних ситуацій, запобігати нещасним випадкам збережуть власне здоров’я і навіть життя. На автошляхах водіям варто: вирушати у поїздки лише у разі крайньої необхідності; дотримуватись швидкісного режиму та дистанції; не допускати ризикованих маневрувань; увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі. Мешканцям рекомендується виходити з будинків лише у виняткових випадках, повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся . В умовах ожеледиці найкраще одягати для пересування взуття з мікропористої підошвою  чи іншої м’якої основи та без високих підборів. Не ходіть краєм проїжджої частини дороги та обходьте слизькі місця. Тримайтеся подалі від висотних будинків, дерев, рекламних щитів, ближче до середини тротуару, адже є небезпека падіння конструкцій, бурульок, гілок дерев, тощо. У разі виникнення надзвичайних подій телефонуйте 101.

16:40 06.02.2021

Очікується погіршення погодних умов.

За прогнозом УкрГідрометцентру, 27 січня в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Черкаській та Полтавській областях значний мокрий сніг, налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця; у південній частині України пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий).

17:52 26.01.2021

Любашівське районне управління Головного управління Держпродспоживлужби в Одеській області інформує.

Любашівське районне управління Головного управління Держпродспоживлужби в Одеській області інформує : відповідно до офіційної інформації Головного управління Держпродспоживелужби у Київської області, в селищі Гостомель, котеджне містечко «Канадське селище», вул. Незалежності, 75 зареєстровано спалах грипу птиці.

16:38 25.01.2021

Профілактика переохолодження та обмороження.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду; носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. Особливу увагу до взуття необхідно приділяти особам, в яких сильно пітніють ноги. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Використовуйте допомогу друзів. Слідкуйте за обличчям друзів, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору, а друзі повинні слідкувати за станом вашого обличчя. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень. Не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони розпухнути і ви не взмозі будете знов взутися. Необхідно найшвидше потрапити до теплого приміщення. Якщо замерзли руки – спробуйте відігріти їх під пахвою.

10:03 20.01.2021

Як купатися на Водохреща без загрози для здоров'я.

19 січня православні та греко-католицькі християни відзначають третє і завершальне велике свято Різдвяно-новорічного циклу – свято Хрещення Господнє (Богоявлення), відоме в народі як Водохреще (Йорда?н, Ордан, Ардан). Народна традиція збереглася й до сьогодні. У народі вважається, що водохресні купання зціляють людину від хвороб та очищають від гріхів. Для цього віруючій людині треба тричі пірнути у воду з головою. Проте лікарі попереджають, що для організму це - сильний стрес. Подібний стрес суворо протипоказаний людям, які мають проблеми зі здоров’ям.

09:37 18.01.2021