Семінар-нарада з актуальних питань бджільництва.

Дата: 20.02.2020 09:33

Семінар-нарада з актуальних питань бджільництва.

19 лютого головний спеціаліст з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи Любашівської ОТГ Сергій Алексєєнко прийняв участь у семінар-нараді, яку провів голова Любашівської районної державної адміністрації Геннадій Бамбура за участю керівників сільськогосподарських підприємств, представників громадської організації «Пасічники Любашівського району» та власниками пасік усіх форм власності Любашівського району, на якій обговорено низку найбільш проблемних та пріоритетних питань району в галузі бджільництва. Під час семінару найбільш активно обговорювалося питання про проведення заходів для попередження отруєнь бджіл пестицидами та отрутохімікатами. Спеціалісти Любашівського районного управління Головного управління Держспродспоживслужби в Одеській області наголосили на важливості дотримання вимог Законів України «Про бджільництво», «Захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати». З метою упередження фактів отруєння бджіл, шляхом налагодження комунікативної роботи пасічника з аграріями, розроблені та надані Методичні рекомендації, в яких визначено порядок проведення реєстрації пасіки за місцем проживання/реєстрації фізичної або юридичної особи, правила обстеження пасіки ветеринарними спеціалістами та порядок отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасічника. Також, звернулись до сільгоспвиробників щоб надавали своєчасно інформацію бджолярам та населенню про дати обробки полів засобами захисту рослин.

Активну участь в обговоренні взяли присутні пасічники. Під час виступів було чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.

(Фото, текст - Вероніка Науменко)