Про рівень небезпеки

Дата: 02.04.2019 11:10

Іноді можна зустріти статті, де зазначено що в регіоні оголошений жовтий (помаранчевий чи інший) рівень небезпеки.

Але, не всі знають, що означають ці кольори і що треба робити в таких ситуаціях. Спробуємо розібратися.

З метою приведення до європейських стандартів, у Настанові з метеорологічного прогнозування, яка набрала чинності із 01.01.2019,  метеорологічні явища погоди поділені на рівні небезпечності, яким присвоєно відповідний колір.

Небезпечні метеорологічні явища І рівня небезпечності (НМЯ І) –кольорове позначення «жовтий» – це явища погоди, які за кількісними показниками, тривалістю та територією розповсюдження створюють певні незручності для населення та функціонування господарського комплексу.

Стихійні метеорологічні явища ІІ рівня небезпечності (СМЯ ІІ) –кольорове позначення «помаранчевий» – це явища погоди, які за кількісними показниками, тривалістю та територією розповсюдження несуть загрозу для населення та порушують функціонування господарського комплексу.

Стихійні метеорологічні явища ІІІ рівня небезпечності (СМЯ ІІІ) –кольорове позначення «червоний» – це явища погоди, які за кількісними показниками, тривалістю та територією розповсюдження створюють загрозу життю людей на значних територіях, призводять до масштабних пошкоджень об’єктів господарського комплексу, завдають шкоди довкіллю.