Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

Навчальний візит «Розвиток сільських територій: луб’яні культури та супутня переробка» до Сумської області 16-18 квітня 2019 року.

Дата: 23.04.2019 12:09
Кількість переглядів: 868

Фото без описуЗа підтримки програми «U-LEAD  з Європою» 16-18 квітня 2019р. секретар Любашівської селищної ОТГ Мокряк Людмила мала чудову нагоду прийняти участь у навчальному візиті «Розвиток сільських територій: луб’яні культури та супутня переробка» до Сумської області. Делегація включала представників громад Одеської, Черкаської та Київської областей.

     Сумську область презентували в обласній државній адміністрації: керівник апарату, начальник Департаменту АПК та начальник відділу туризму та промоції.

    Аграрний сектор області має значний потенціал для розвитку та є однією з провідних галузей економіки регіону.

   Сільське господарство Сумщини спеціалізується в рослинництві на вирощуанні зернових та технічних культур, у тваринництві - на виробництві молока та мяса ВРХ і свиней.

    Сумщину можна віднести до регіонів України з унікальною історично-культурною спадщиною.

      Цікаво було представлено фестивалі промислових конопель Hempfest та фестиваль льону.

      Інститут луб’яних культур Сумщини - всесвітньо визнана науково-дослідна установа з унікальною науковою школою з луб’яних культур (вченими інституту створено коноплі з повною відсутністю наркотичних сполук). Одним із напрямків діяльності інституту є розробка та удосконалення технологій переробки лляної та конопляної сировини.

     Делегація мала можливість поспілкуватися з керівництвом Глухівської міської ради, оглянути історичні пам’ятки міста Глухова як козацької столиці 18 століття, здійснили також візит до музею культури автохтонного народу «горюни» (побудованого в 2016 році за кошти ДФРР).

     Побували в Надригайлівській селищній ОТГ, відвідали Центр сприяння розвитку ОТГ,ознайомилися з роботою сільськогосподарського кооперативу в с.Хорунжівка.

     Особливі враженння залишились після відвідуванням науково-навчальної сироварні «Obereg» (власник підприємства Володимир Опришко).

- Починали ми з виробництва охолоджувального молока,- розповів Володимир Опришко. А три роки тому почали будувати міні-цехи з його переробки. Все - від розробки проекту до монтажу обладнання - робимо самі. Самі ж навчаємо технологів, які праціюють на нашому обладнанні. Замовник отримує також пакет дозвільних документів, які готують юристи нашого партнера - Сумського Національного  аграрного університету

Однією із складових бізнесу власника Володимира Опришка - компанія «БЛИЦ», що виробляє таке обладнання і будує сироварні під «ключ» (впроваджено 15 проектів сироварень і сироробних цехів потужністю від 500 до 5000 літрів молока на добу від Харківської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Донецької і Сумської областей. Кожний проект індивідуальний. Замовники успішно виробляють напівтверді сири, мякі сири, кисломолочну продукцію, вершкове масло, питне молоко. Проекти передбачають як розміщення цехів у реконструйованих приміщеннях, так і «з нуля», на чистому майданчику. Останній варіант - найбільш оптимальний щодо термінів будівництва і найменш затратний, переконує керівник компанії. До того ж, у реконструйованих приміщеннях важко витримати в подальшому необхідні вимоги і норми виробничого процесу.

   В.Опришко запевняє, що зі створенням в Україні об’єднаних територіальних громад, попит на будівництво цехів з переробки молока і сироварень зріс.

   Держава компенсує витрати на такі проекти коштом обласного і районних бюджетів. Створення цеху не потребує надлишкових витрат: в залежності від потужностей, вартість обладнаня становитиме від 600 тис.грн до 1,5 млн гривень. Ця вартість по кишені багатьом громадам.

    У міні-цехів є суттєва перевага - вони виробляють натуральні продукти з власної якісної сировини, їх продукція виключно смачна і корисна.

Ще одна, важлива особливість сироварні «Obereg» - це безвідходне виробництво. З вершків тут виробляють масло і сметану, з молока - напівтверді сири за провідними європейськими технологіями, з сироватки - м’які Рікотту і Брюност. Асортимент сирів, якими нас частували в дегустаційній залі  вражає: Гауда, Маасдам, Чеддер, Ланкашир, Шведський, зі спеціальними фруктами, травами, грибами, портвейном і навіть  деревним вугіллям.

У пошуках секретів кращих європейських сироварів В.Опришко об’їздив чимало країн: Голландію, Ірландію, Великобританію, вивчаючи технології та тонкощі виготовлення сирів.

 В м.Суми працює 4  магазини, де підприємець  реалізує сир, проте тут можна придбати не лише сири та кисломолочну продукцію, а й ексклюзивні сирні цукерки в шоколаді.

     На завершення відвідали науково-виробниче суднобудівниче підприємство «Норман-яхт», де конструктор та директор підприємства Павло Шапошников продемонстрував особливості виготовлення та реалізацію цього виду  водного  транспорту.

    Всі здобутки презентованих громад не є чимось дивним, недосяжним, нездійсненим. Все, що розповідали очільники, було цілком зрозумілим і логічним. Зрозуміло, що орган місцевого самоврядування має працювати як єдиний організм, відповідно до накресленого Стратегічного плану економічного розвитку ОТГ.

      Висловлюю щиру вдячність за запрошення до участі у заході керівнику ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Юлії Молодожен та раднику з питань регіонального розвитку Віктору Бондаруку.

 

З повагою,

Секретар Любашівської селищної ОТГ    Людмила Мокряк.Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь