Розрізняймо поняття: сумісництво, суміщення посад, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, тимчасове замісництво, розширення зони обслуговування.

Дата: 21.05.2019 11:32

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Таким чином, час виконання обов’язків за сумісництвом не може співпадати з режимом роботи за основним місцем роботи.

Суміщення посад — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, встановленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному й тому самому підприємстві за згодою працівника, якщо це економічно доцільно та не призводить до погіршення якості виконуваних обов’язків.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку із хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Тимчасове замісництво — виконання службових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника із звільненням від виконання своєї роботи.

Розширення зони обслуговування (збільшення обсягу виконуваних робіт) — виконання поряд зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткового обсягу робіт за однією і тією ж професією або посадою.

Майданник  Л.М.

головний спеціаліст - інспектор праці Любашівської  селищної  ради