Головний бухгалтер Любашівської селищної ОТГ Вальчук Людмила 9-10 липня прийняла участь у тренінгу «Застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі об’єднаних територіальних громад».
Головний бухгалтер Любашівської селищної ОТГ Вальчук Людмила 9-10 липня прийняла участь у тренінгу «Застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі об’єднаних територіальних громад» для фінансистів об’єднаних територіальних громад Одещини в Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Під час навчального заходу тренерка Маріанна Колодій розповіла про стан та проблеми забезпечення ґендерної рівності в Україні, зробила огляд нормативно-правових актів, які містять інформацію про ґендерну рівність, розкрила сутність та принципи ґендерно орієнтованого бюджетування, а також можливості інтегрування ґендерних аспектів на усіх етапах планування, бюджетування та розробки програм у громадах.
Цікавою виявилася також панель про міжнародний досвід впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування і перегляди тематичних відеофільмів, а також інтерактивні вікторини про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в Україні та ОТГ. Під час другого навчального дня учасники і учасниці обговорили досвід України у застосуванні ґендерного підходу в бюджетному процесі і ознайомилися з методичними рекомендаціями щодо впровадження та застосування ґендерного підходу у бюджетному процесі, а також обговорили практичні інструменти того, як зробити бюджетні програми ОТГ ґендерно-чутливими і чому.
“Ґендерно-орієнтоване бюджетування – це визнаний у всьому світі ефективний інструмент досягнення ґендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. Власне, це застосування комплексного ґендерного підходу в бюджетній політиці та бюджетному процесі на державному й місцевому рівнях, що включає розподіл бюджетних коштів за ґендерним принципом, а також спричиняє посилення прозорості та підконтрольності. І важливо, аби ці принципи застосовувалися органами місцевого самоврядування не формально, а ретельно, вдумливо, з розумним і всебічним підходом”, – зазначила М. Колодій під час тренінгу.