Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

02-03 жовтня 2019 року голова Любашівської ОТГ Геннадій Павлов прийняв участь у семінарі "Кроки для керівників", який проходив  у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

Дата: 04.10.2019 10:31
Кількість переглядів: 672

Фото без описуФото без опису02-03 жовтня 2019 року голова Любашівської ОТГ Геннадій Павлов прийняв участь у семінарі "Кроки для керівників", який проходив  у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

Перший день семінару був присвячений темі просторового планування та розвитку інфраструктури в громадах.

Голови ОТГ з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької та Одеської областей поглибили знання з питань розміщення об’єктів інфраструктури, нормативної бази, планування територій та розвитку інфраструктури в громаді за допомогою тренерів-фасилітаторів - експертів з питань просторового планування Програми "U-LEAD з Європою" Тетяни Данилів і Олександра Гнітецького.

Під час тренінгу розглянули концепцію і принципи належного просторового планування та актуальні питання. 

- Без документації просторового планування не будуть прийматися до розгляду проекти, що подаються на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, - зауважила Тетяна Данилів.

Просторове планування тісно пов'язане з інфраструктурою громади, тому не оминули увагою й комунальні послуги, зокрема зупинились на комунальній інфраструктурі, благоустрої, комунальних підприємствах. Актуальними є й питання твердих побутових відходів та водопостачання і водовідведення, які також обговорили під час навчання. 

Другий день проходив на тему «Громадський порядок та безпека» для голів громад Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Одеської та Харківської області.

Серед викликів у секторі громадського порядку - явища поляризації, соціальної напруги та ворожнечі, місця з високим ризиком соціальної ізольованості, відсутність ефективних місцевих програм безпеки та правопорядку, брак кваліфікованих кадрів, ресурсна неспроможність та централізований підхід у діяльності Нацполіції України.

- Децентралізований підхід у забезпеченні громадської безпеки більш ефективний. Громади мають бути готові забезпечити умови його функціонування, координування діяльності служб безпеки, - зауважила тренерка-фасилітаторка Уляна Шадська, спеціаліст з питань громадського порядку.

Проте, щоб зрозуміти, на чому варто зосередити особливу увагу, необхідно вдатися до "діагностики": дослідити демографічні та територіальні особливості громади, безпекову ситуацію, соціальні, культурні та інші зміни у громаді, що спричиняють розвиток загроз, превентивні заходи та реагування, ресурсний та інтелектуальний потенціал.

Велика роль у створенні безпечної громади належить саме голові. Це і в координації місцевих органів та служб, відповідальних за безпеку населення, і взаємодія з Урядом та міжнародними партнерами, і інформування та активізація населення, і оцінювання та контроль заходів безпеки.

Про побудову пожежно-рятувальної системи в ОТГ розповів Олександр Круківський, радник з юридичних питань Житомирського ЦРМС. Також звернув увагу на ті моменти, які варто врахувати при її створенні, зокрема щодо зони реагування, територіальної віддаленості населених пунктів.Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь