02-03 жовтня 2019 року голова Любашівської ОТГ Геннадій Павлов прийняв участь у семінарі "Кроки для керівників", який проходив у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".
02-03 жовтня 2019 року голова Любашівської ОТГ Геннадій Павлов прийняв участь у семінарі "Кроки для керівників", який проходив у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".
Перший день семінару був присвячений темі просторового планування та розвитку інфраструктури в громадах.
Голови ОТГ з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької та Одеської областей поглибили знання з питань розміщення об’єктів інфраструктури, нормативної бази, планування територій та розвитку інфраструктури в громаді за допомогою тренерів-фасилітаторів - експертів з питань просторового планування Програми "U-LEAD з Європою" Тетяни Данилів і Олександра Гнітецького.
Під час тренінгу розглянули концепцію і принципи належного просторового планування та актуальні питання.
- Без документації просторового планування не будуть прийматися до розгляду проекти, що подаються на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, - зауважила Тетяна Данилів.
Просторове планування тісно пов'язане з інфраструктурою громади, тому не оминули увагою й комунальні послуги, зокрема зупинились на комунальній інфраструктурі, благоустрої, комунальних підприємствах. Актуальними є й питання твердих побутових відходів та водопостачання і водовідведення, які також обговорили під час навчання.
Другий день проходив на тему «Громадський порядок та безпека» для голів громад Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Одеської та Харківської області.
Серед викликів у секторі громадського порядку - явища поляризації, соціальної напруги та ворожнечі, місця з високим ризиком соціальної ізольованості, відсутність ефективних місцевих програм безпеки та правопорядку, брак кваліфікованих кадрів, ресурсна неспроможність та централізований підхід у діяльності Нацполіції України.
- Децентралізований підхід у забезпеченні громадської безпеки більш ефективний. Громади мають бути готові забезпечити умови його функціонування, координування діяльності служб безпеки, - зауважила тренерка-фасилітаторка Уляна Шадська, спеціаліст з питань громадського порядку.
Проте, щоб зрозуміти, на чому варто зосередити особливу увагу, необхідно вдатися до "діагностики": дослідити демографічні та територіальні особливості громади, безпекову ситуацію, соціальні, культурні та інші зміни у громаді, що спричиняють розвиток загроз, превентивні заходи та реагування, ресурсний та інтелектуальний потенціал.
Велика роль у створенні безпечної громади належить саме голові. Це і в координації місцевих органів та служб, відповідальних за безпеку населення, і взаємодія з Урядом та міжнародними партнерами, і інформування та активізація населення, і оцінювання та контроль заходів безпеки.
Про побудову пожежно-рятувальної системи в ОТГ розповів Олександр Круківський, радник з юридичних питань Житомирського ЦРМС. Також звернув увагу на ті моменти, які варто врахувати при її створенні, зокрема щодо зони реагування, територіальної віддаленості населених пунктів.