Дата: 10.01.2020 16:18

Аналіз

1. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

Проект рішення  «Про розроблення Положення про порядок надання земельних ділянок громадянам для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель комунальної власності на території Любашівської селищної ради», яке розроблено відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, Закону України «Про  особисте селянське господарство», ЦКУ, Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

2. Цілі державного регулювання.

Аналіз регуляторного акту розроблено з метою забезпечення своєчасного надання земельних ділянок громадянам для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель комунальної власності на території Любашівської селищної ради.

Розроблення даного Положення унеможливить неконтрольоване виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Положенням передбачається створення рівноправних та прозорих умов виділення земельних ділянок, використання їх за цільовим призначеням, забезпечення доцільного, економічного та ефективного використання і розпорядження землями.

3. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей та аргументи щодо переваги обраного способу.

Розроблення даного проекту регуляторного акта є способом досягнення викладених цілей

4. Механізм, який застосовується для розв’язання проблеми, і відповідні заходи.

Розв’язання даної проблеми можливе шляхом прийняття зазначеного регуляторного акта.

Заходом, який застосовується для розв’язання проблеми є встановлення черговості надання земельних ділянок, а також встановлення кількості (га) землі, яку будуть надавати громадянам на території Любашівської селищної ОТГ.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

Проект регуляторного акта сприятиме приведенню нормативно-правової бази у відповідність до Конституції України.

Опис прогнозованих вигод та витрат у разі прийняття регуляторного акта:

Об’єкт впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси органів місцевого самоврядування

Поповнення місцевого бюджету за рахунок сплати податку за земельні ділянки

Витрати на етапі розробки регуляторного акта, розроблення  проекту поділу земельних ділянок

Інтереси суб”єктів господарювання

Отримання земельних ділянок в користування отримання прибутку з їх використання

Сплата орендної плати

Інтереси громадян

Отримання земельних ділянок у власність , отримання прибутку з їх використання

Витрати на виготовлення    документації, сплата податку

6. Очікувані результати прийняття акта.

Прийняття зазначеного регуляторного акта сприятиме задоволенню потреб громадян відповідно до діючого законодавства.

7. Строк дії акта.

Строк дії акта 1 міс. з дня публікації на сайті Любашівської селищної ради.

8. Показники результативності акта.

Показником результативності цього регуляторного акту буде вирішення проблеми, зазначеної у пункті 1 Аналізу впливу регуляторного акта.

Розмір надходжень до місцевого бюджету у зв’язку з дією акта збільшиться за рахунок плати податків за земельні ділянки.

Рівень поінформованості громадян з основних положень проекту акта є високим, оскільки вказаний проект регуляторного акта розміщується на офіційному сайті Любашівської селищної ради lubashivska-gromada.gov.ua.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта.

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися до дня набрання чинності цим актом шляхом збору зауважень і пропозицій фізичних та юридичних осіб у встановлений Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” термін та їх аналізу. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань ці питання будуть врегульовані шляхом внесення до проекту регуляторного акта відповідних змін.

Повторне відстеження планується здійснити через рік після набуття чинності регуляторним актом, в результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного відстеження. У разі надходження пропозицій та зауважень або у разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу показників результативності цього акту, вони будуть обговорені та скориговані.

Начальник юридичного відділу                                             І.В.Головатюк