Судовий розгляд під час карантину.

Дата: 29.04.2020 11:08

Любашівське бюро правової допомоги, продовжує інформувати населення про найбільш актуальні питання в період карантину.

Під час карантину учасники справ можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом  «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Господарський, цивільний суди можуть видалити із зали судових засідань осіб, які перешкоджають веденню судового засідання, здійсненню прав або виконанню обов’язків учасників судового процесу або судді, порушують порядок у залі суду. Суд може прийняти рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання під час карантину,  якщо участь в судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоров’ю особи.

Кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито. Під час карантину слідчий суддя, суд може  обмежити доступ осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання, якщо участь в засіданні становитиме загрозу життю чи здоров’ю особи. Закрите засідання може бути призначене  лише у разі:
1) якщо обвинуваченим є неповнолітній;
2) розгляду справи про злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;
3) необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставин, які принижують гідність особи;
4) якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом;
5) необхідності забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

Нагадуємо, що за більш детальною інформацією, або юридичними консультаціями Ви можете звернутись за тел.. 066 326 42 02 та 2 – 22-02, а також на електронну адресу zhmurko83@ukr.net

Начальник відділу

«Любашівське бюро

правової допомоги»                                                          Світлана Жмурко