Аналіз регуляторного впливу на рішення Любашівської селищної ради Одеської області "Про встановлення розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів на території Любашівської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік».

Дата: 25.05.2020 14:48

Аналіз

регуляторного впливу на рішення Любашівської селищної ради Одеської області

Аналіз  регуляторного впливу проекту рішення Любашівської селищної ради " Про встановлення розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів на території Любашівської  об’єднаної територіальної громади на 2021 рік" підготовлено згідно з вимогами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308.

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин.

Відповідно до ст.10 Податкового кодексу України збір для  паркування транспортних засобів, віднесений до місцевих зборів, який місцеві ради установлюють в межах граничних

розмірів, передбачених ст.268.1 Податкового кодексу. Згідно п. 12.3.4. ст. 12 Податкового кодексу України, рішення про встановлення місцевих податків і зборів повинно бути офіційно оприлюднене до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків і зборів або зміни. Вищевказані причини мають вплив на всіх суб’єктів паркувального процесу: паркувальника, водія автомобіля, а також громаду селища, селищного бюджету.

2. Цілі регулювання:

Метою затвердження даного рішення є:
    виконання вимог Податкового кодексу України;
    дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
    встановлення економічно обґрунтованої ставки;
    забезпечення якісного надання послуг паркування;
    збільшення надходжень до місцевого бюджету;

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей.

Альтернативи вирішення проблеми:
1.    збереження діючої ставки;
2.    встановлення збору з економічною обґрунтованою ставкою.

4. Механізм розв’язання проблеми

Зазначену проблему планується розв'язати шляхом затвердження рішення, передбаченому Податковим кодексом України.

Дане рішення підлягає оприлюдненню на дошці оголошень Любашівської селищної ради.

Ступінь ефективності даного регуляторного акта буде оцінуватися за результатами аналізу розміру надходжень сум сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджету.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі      прийняття запропонованого регуляторного акта

Для визначення очікуваних результатів від прийняття даного регуляторного акта застосовуємо метод аналізу вигод і витрат.

Враховуємо інтереси наступних цільових груп:
•    місцева влада;
•    суб’єкти підприємницької діяльності-фізичні особи;
•    громадяни.

Таблиця вигод та витрат

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Місцева влада

1. Збільшення надходження до місцевого бюджету
2. Додержання дисципліни паркування
3. Покращення умов руху на вулицях
селища

Процедура розробки регуляторного акту

Суб’єкти підприємницької діяльності-фізичні особи

1. Прозорість дій місцевих органів влади.
2. Покращення умов руху та зберігання автотранспорту.

3.Розвиток інфраструктури міста

Додаткові витрати у вигляді сплати за користування місцем для паркування автотранспорт

Громадяни

1. Покращення благоустрою селища
2. Підвищення безпеки дорожнього руху.
3. Покращення умов руху та зберігання автотранспорту.

Ухвалення даного рішення дозволить врегулювати питання щодо благоустрою селища, безпеки дорожнього руху,з більшення надходжень до місцевого бюджету.

6. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту

Термін дії регуляторного акту один рік (бюджетний).

7. Показники результативності регуляторного акту

Основними критеріями, за якими оцінюватиметься результативність реалізації акта є:

- розмір надходжень збору до місцевого бюджету;

- кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта.

8. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту:

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись Любашівською селищною радою.

Базове відстеження результативності вищезазначеного регуляторного акта буде здійснюватись до набуття чинності цього регуляторного акта шляхом аналізу статистичних даних.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись через рік після набрання ним чинності шляхом аналізу статистичних даних у порівнянні з базовим відстеженням.

Начальник юридичного відділу                                                                           І.В.Головатюк