У Любашівській селищній ОТГ розпочали встановлення контейнерів для роздільного збору відходів.

Дата: 22.10.2020 14:43

За дорученням голови Любашівської ОТГ Геннадія Павлова працівники комунальної установи «Зеленбуд» вже розмістили  контейнери із окремими відсіками для скла, пластику та побутового сміття по вулиці Софіївській та Володимира Князя в смт Любашівка.  Вже незабаром такі баки для роздільного збору відходів планується встановити в інших місцях.
Жителі, які прагнуть сортувати сміття, можуть подати звернення на встановлення контейнерів біля їхнього будинку в селищну раду або на електронну пошту luba.rada@ukr.net.
Просимо дотримуватися правил поводження з твердими побутовими відходами.
Зараз в Україні для подальшої переробки спрямовується лише 4% загальної кількості ТПВ. Підраховано, що при роздільному зборі сміття 80% відходів можна переробляти і, навіть, заробляти на цьому. Та основою будь-якої переробки є саме сортування. Відсортовуючи пластик, скло, папір для переробки, ми можемо зберегти природні ресурси та покращити екологію.
Загальні правила сортування вторсировини:
– зберігайте органічні відходи й вторсировину в різних пакетах;
– промивайте тару від залишків їжі, видаляйте етикетку, кришку;
– сплющуйте тетрапак, металеві банки, скручуйте пляшки з пластика – так вони займуть менше місця;
УВАГА!Небезпечне сміття: батарейки; акумулятори; ртутьвмісні лампи; градусники. Ці види відходів здавайте тільки до спеціальних пунктів прийому. У період їх зберігання в будинку використовуйте коробки або контейнери. Будьте обережні, щоб не пошкодити ртутьвмісні лампи та термометри.
Також існує чимало інформаційних джерел, з яких можна дізнатись про усі нюанси роздільного сортування ТПВ. Наприклад, на освітній онлайн-платформі «Prometheus» є цілий тематичний курс «Побутові відходи – дій зараз!», в якому відображено особливості сортування відходів в нашій країні (практичне сортування для ОСББ, компостування вдома, відповідальність виробника за переробку, стратегічна політика держави у поводженні з побутовими відходами у найближчі роки.