Штраф за відсутність маски в громадських місцях та транспорті

Дата: 24.11.2020 08:42

Штраф за відсутність маски

в громадських місцях та транспорті

В Україні почали штрафувати за відсутність маски у громадських місцях та транспорті. Відповідний закон № 1000-ІХ почав діяти з 21 листопада.

Зазначимо, що відповідний закон про обов'язкове носіння масок або респіраторів у громадських місцях і транспорті Верховна Рада ухвалила 6 листопада.

Документ передбачає штраф за відсутність маски в розмірі від 170 до 255 грн.

Штрафуватимуть за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надітих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, також виготовлених самостійно.

Відповідно до нововведень, поліцейські тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без вдягнутих масок або респіраторів. Але першочергово поліцейські діятимуть превентивно, тобто спершу зроблять зауваження. І лише у випадку відмови будуть документувати дії правопорушника.

Штрафувати порушників можуть на місці, а не через суд.

Не наражайте себе та інших на небезпеку.