Аналіз бюджетів ТГ Одеської області - результати 2020 року

Дата: 22.03.2021 08:54

Аналіз бюджетів ТГ Одеської області - результати 2020 року

Експерти з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International) представили аналіз фінансових показників за підсумками 2020 року у розрізі кожної з 24 областей. Запропоновані матеріали дають можливість порівняти фінансові показники ТГ в межах області.

Проаналізовано фінансові показники 31 ТГ Одеської області, створених впродовж 2015-2019 років.

Аналітики здійснювали розрахунок показників на основі восьми індикаторів, які в певній мірі характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад.

Серед них показники доходів  та видатків загального фонду, видатків на утримання апарату управління та капітальних видатків в розрахунку на одного мешканця громади, а також коефіцієнти дотаційності бюджетів, співвідношення видатків на утримання апарату управління із фінансовими ресурсами ТГ, питомої ваги заробітної плати у видатках загального фонду бюджету ТГ та частки капітальних видатків у загальному обсязі видатків.

Отже, за рівнем доходів загального фонду на 1 мешканця - Любашівська громада займає 17 місце в рейтингу- 4197,5 грн.

За рівнем витрат, знову ж таки в розрахунку на 1 мешканця-29 місце (5700,6 грн.).

Видатки на утримання апарату управління  становлять -792,8 грн. в розрахунку на 1 мешканця ТГ, а це 4 місце в рейтингу.

По  капітальним видаткам на  1 мешканця -16 місце із показником 1277,5 грн.

За рівнем дотаційності Любашівська громада займає 14 місце серед громад Одеської області із показником 8,6%.

Показник співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду становить -18,9% і це 8 місце в рейтингу.

Питома вага суми заробітної плати з нарахуваннями у видатках загального фонду -77,4%  і  19 місце.

Відсоток капітальних видатків у загальних витратах, відображає спроможність ТГ забезпечувати соціально-економічний розвиток, можливість для реалізації проектів інфраструктурного розвитку, створення матеріальних активів або отримання відповідного соціального ефекту, по громаді це показник - 18,2% і 15 місце в рейтингу.

Подробиці в матеріалах – https://decentralization.gov.ua/uploads/attachment/document/799/Одеса.pdf