Увага! Оголошено «Сезон тиші»!

Дата: 07.04.2021 10:36

Увага! Оголошено «Сезон тиші»!

Любашівська селищна рада інформує з 1 квітня до 15 червня  в усіх українських лісах оголошено «Сезон тиші». Щороку з 01 квітня настає так званий «сезон тиші» - період , протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та не спокою. Такий захід спрямований на охорону середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин та визначений Закон України «Про тваринний світ», повідомляють у Держекоінспекції.

Яка саме тривалість періоду та що ж забороняється?

«Сезон тиші» починається 1 квітня та триває до 15 червня, адже саме на цей час припадає період масового розмноження диких тварин. Сторонній шум може налякати малюків та їхніх батьків і навіть змусити дорослих особин залишити гніздо або нору.

Під час «сезону тиші» забороняється:

-         Пальба та полювання

-         Проведення вибухових робіт

-         Феєрверки

-         Санітарні вирубки лісу

-         Використання моторних маломірних суден

-         Проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах

Покарання та штрафи

За порушення вимог щодо охорони навколишнього середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматізації та схрещування диких тварин статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено такі санкції:

-         Порушення вимог щодо охорони навколишнього середовища перебування і шляхів міграції переселення, акліматізації та схрещування диких тварин – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн. і на посадових осіб – від 850-1190 грн.

-         Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, -тягне за собою накладення штрафу від 850 – 1190 грн.