Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності

Дата: 28.04.2021 15:29

Витяг із ПОРЯДКУ
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку
фермерським господарствам затвердженого постановою

Кабінету Міністрів України від 07.02.2018р.№ 106

(в редакції постанови КМУ від 21.04.2021 № 384)

Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності надається на безповоротній основі одержувачам, у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5 000 гривень, але не більше 250 000 гривень (далі — дотація за утримання корів).

Дотація за утримання корів надається одержувачам, які не отримували протягом поточного бюджетного періоду дотацію за приріст поголів’я корів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 22, ст. 729; 2020 р., № 43, ст. 1395).

Для отримання дотації за утримання корів одержувачі подають до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, заявку із зазначенням кількості корів усіх напрямів продуктивності (станом на 1 липня поточного року) та такі документи:

довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України “Про фермерське господарство”), дійсну на дату подання заявки;

копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, — копію фінансового звіту або податкову декларацію платника податку за останній звітний період.

Подаються оригінали або належним чином засвідчені копії документів в електронній або паперовій формі.

Граничний строк подання документів для отримання дотації за утримання корів — 31 серпня поточного року.

Документи, подані не в повному обсязі, повертаються одержувачу в триденний строк із зазначенням причини повернення.

Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

За зверненням структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у п’ятиденний строк подає інформацію за кожним одержувачем про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я корів усіх напрямів продуктивності станом на 1 липня поточного року.

Структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, перевіряють подані заявки та документи на відповідність вимогам цього Порядку, визначають обсяг дотації за утримання корів за кожним одержувачем та протягом десяти днів, але не пізніше 15 вересня, подають до Мінекономіки зведену відомість про нарахування сум дотації за утримання корів.

Форму відомості затверджує Мінекономіки.

Мінекономіки:

протягом п’яти робочих днів формує перелік одержувачів дотації за утримання корів і надсилає його ДПС та Укрдержфонду з метою проведення перевірки наявності обставин, зазначених в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку;

виключає на підставі інформації від ДПС та Укрдержфонду, наданої протягом п’яти календарних днів, з переліку одержувачів дотації за утримання корів одержувачів, щодо яких виявлено обставини, зазначені в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку;

затверджує до 10 жовтня розподіл бюджетних коштів між структурними підрозділами облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, в розрізі кожного фермерського господарства пропорційно нарахованим сумам дотації за утримання корів у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань;

інформує структурні підрозділи облдержадміністрації, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, про прийняте рішення та спрямовує їм бюджетні кошти.

На підставі наказу Мінекономіки про розподіл бюджетних коштів структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, здійснюють через банки розподіл бюджетних коштів між фермерськими господарствами, яким нарахована дотація за утримання корів, пропорційно нарахованим сумам та подають його органам Казначейства разом із платіжними дорученнями та/або переліком фермерських господарств, що містять інформацію, необхідну для перерахування коштів на рахунки, відкриті в банках.

Структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, надсилають щороку до 20 січня наступного бюджетного періоду до Мінекономіки узагальнену інформацію про дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності.