Участь в онлайн практикумі

Дата: 14.05.2021 16:28

Служба у справах дітей Любашівської селищної ради прийняла участь в онлайн практикумі на тему «Роль органу опіки та піклування у захисті прав дитини», модераторкою якого стала Алла Кіріяк, фахівець у сфері захисту прав дітей.

З вітальним словом до учасників практикуму звернувся директор Одеського РВ В’ячеслав Демченко.

Захист інтересів дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, або які потерпають від домашнього насилля, після утворення ОТГ покладається на місцеві органи влади. Зараз у кожній громаді утворена власна Служба у справах дітей, але дуже важливо зрозуміти, що голови й старости громад як відповідальні особи, і Їхні дії та рішення є визначальними для доль дітей, що живуть на довірених їм територіях. Про це варто пам’ятати для ефективної діяльності органів опіки й піклування на місцях, наголосила Алла Іванівна.

Спікерка розповіла про нормативне законодавство, яке захищає права дитини, Конвенція ООН з прав дитини або як її називають «Дитячою конституцію»; повноваження виконавчих комітетів сільських та селищних рад у сфері захисту прав дитини, завдання Комісії з захисту прав дитини. Пояснила ступінь відповідальність органу опіки та піклування за здійснення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Учасниками практикуму стали представники з 72 громад Одеської та Херсонської областей.