В Любашівці відбувся тренінг для соціальних партнерів системи БПД

Дата: 29.06.2021 16:53

В Любашівці відбувся тренінг для соціальних партнерів системи БПД

22 червня в медіацентрі Любашівської публічної бібліотеки пройшов тренінг на тему: «Вчимося бути толерантними».

В тренінгу взяли участь працівники Любашівської територіальної громади: головний спеціаліст відділу з питань соціального захисту дітей та профілактики правопорушень служби в справах дітей Подільської РДА – Сергій Пащенко, фахівці з соціальної роботи КУ «Центр соціальних служб Любашівської селищної ради» - Тетяна Льон та Олена Блах, начальник Любашівського районного сектору ДУ «Центр пробації» в Одеській області – Ігор Дармакука, директор Любашівської публічної бібліотеки – Анастасія Лисейко та працівниці відділу обслуговування – Лілія Байромова та Ілона Шевченко.

Дискримінація — розповсюджене порушення прав людини. Щодня ця проблема зачіпає мільйони людей, але часто залишається непоміченою.

Насправді ж, дискримінація стається кожного разу, коли в однаковій ситуації через стереотипи чи певну ознаку до одних людей ставляться гірше, ніж до інших, а тому присутні обговорили та порівняли такі види дискримінації, як:

?? пряма дискримінація - коли в певній ситуації до однієї людини ставляться гірше ніж до іншої, підкреслюючи її відмінності (вік, стать, расу та інші ознаки*).

?? непряма дискримінація - коли загальноприйняті правила та закони по-різному впливають на людей, створюють для одних менш сприятливі умови, через вік, стать, расу та інші ознаки.

Утиск - коли людину навмисне принижують, ставляться до неї зневажливо чи образливо, акцентуючи увагу на її відмінностях (вік, стать, расу та інші ознаки*).

Захід проходив під гаслом «Всі ми однакові, але всі ми різні» та основні питання, що були обговорені це:

?? Як розпізнати нетерпимість до інших та прийняти багатоаспектність людського існування в різних культурних та соціальних контекстах.?

?? Як сформувати та розвинути в собі вміння і навички міжкультурного розуміння та толерантної поведінки в стосунках?

?? Як розвивати комунікативні навички, виражати почуття без конфліктів?

Наостанок увагу присутніх було приділено словнику ???? толерантных термінів, що у свою чергу дало можливість присутнім закріпити отримані навички.

???? Безоплатну правову допомогу можна отримати у Любашівському бюро правової допомоги за адресою:

смт. Любашівка, вул. Софіївська, 47 каб. № 1. Тел.: (04864) 2-22-02.

?? Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.