До відома 126 тис абонентів газу Одеської області, які у жовтні 2021 опинились без постачальника та були передані «постачальнику останньої надії ГК «Нафтогаз»»

Дата: 11.11.2021 10:27

Обставини та причини переходу наприкінці вересня-початку жовтня поточного року значної частини побутових абонентів газу Одеської області одного із постачальників газу до іншого (зокрема ТОВ «Газ Текнолоджі»), який невдовзі припинив свою діяльність, розслідуються та детально вивчаються регулятором НКРЕКП.

Разом з тим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.10.21 № 1102 до абонентів, які наразі перебувають у «постачальника останньої надії» до 1 грудня 2021 року прийнято рішення застосовувати тариф 7,96 грн за куб газу (замість 16 грн за куб).

Це означає, що побутові споживачі, які опинились без постійного постачальника природного газу будуть захищені від переплат в ціні газу.

Але необхідно зауважити, що це тимчасовий захід, оскільки до 01.12.2021 таким споживачам необхідно визначитись із новим постачальником газу.

Нагадаємо, що відповідно до умов ринку природного газу споживач на власний розсуд може обрати собі компанію постачальника та укласти з нею угоду.

Для цього необхідно:

-                     розрахуватись із боргами з останнім постачальником;

-                     обрати компанію з діючою ліцензією НКРЕКП та ознайомитись з умовами надання нею послуг;

-                     направити заяву-приєднання разом з необхідною інформацією для укладання угоди постачання газу;

-                     отримати повідомлення про приєднання до послуг з постачання газу від нової компанії.

Для зручності виконання цих дій, можливо використовувати наявні інтернет-сервіси та додатки на смартфоні.

Перевірити свого постачальника природного газу абонентам можливо на офіційному сайті ТОВ «Оператор ГТС України» за посиланням https://tsoua.com/kliyentam/pereviryty-nayavnist-postachalnyka.

Для цього необхідно ввести ЕІС-код споживача, який можна знайти в платіжці за газ або в укладеному з АТ «Одесагаз» договорі на розподіл природного газу. У випадку відсутності у ЕIC-коду рекомендується звертатись до найближчої філії АТ «Одесагаз».