“Інформація про заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків, зборів, платежів ”

Дата: 23.11.2021 11:14

Шановні платники податків!

При заповненні платниками податків платіжних документів порушується Порядок заповнення «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування на не бюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666, зі змінами та доповненнями.

Облік надходжень за податками, зборами, платежами, сплачених на бюджетні рахунки, в інтегрованій картці платника (ІКП) здійснюється автоматично відповідно до заповнених реквізитів «Призначення платежу» платіжного доручення. У зв’язку з тим що платники не дотримуються Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» у платіжних документах на переказ коштів у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не  бюджетні рахунки,  а також на єдиний внесок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666, зі змінами та доповненнями (далі - Порядок), по великій кількості платіжних документів неможливо ідентифікувати платника податку та рознести суми сплати до інтегрованої картки платника. Вказане призводить до виникнення податкового боргу, та, як наслідок, нарахування штрафних санкцій та пені платникам податків.

ДПС в Одеській області нагадує:

Особливості заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» розрахункового документа на сплату податків та зборів (крім ЄСВ) на бюджетні рахунки;

Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату єдиного внеску;

Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» розрахункового документа для зарахування коштів на єдиний рахунок.