День пам’яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні

Дата: 26.11.2021 13:10

День пам’яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Його жертвами стали щонайменше 3,9 мільйонів українців.

26 листопада у Любашівці, біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору відбувся мітинг-реквієм за участі Любашівського селищного голови Геннадія Павлова, працівників селищної ради, установ та організацій, представників громадськості. Учасники жалобного заходу поклали колоски і свічки до пам’ятного хреста і вшанували закатовані голодом душі хвилиною мовчання.

Геннадій Павлов звернувся до всіх з проханням долучитися до загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті". 27 листопада, у День пам'яті жертв голодоморів, засвітити вогники у пам'ять про мільйони вбитих голодом у вікнах своїх осель.

Хай ніколи не повториться жахіття голодних років на нашій щедрій і родючій землі, хай в любові і достатку зростають наші діти!

ЗБЕРЕЖИ ПАМ'ЯТЬ

ЗАПАЛИ СВІЧКУ