ЗВІТ По виконанню програми надання безоплатної правової допомоги населенню Любашівської об’єднаної територіальної громади на 2019 -2021 роки

Дата: 21.02.2022 13:29

За час дії програми надання безоплатної правової допомоги населенню Любашівської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки було досягнуто наступних результатів:

За наданням первинної правової допомоги до бюро звернулось:

• Нових клієнтів – 574;
  • Кількість наданих консультацій та роз’яснень з правових питань – 1355;

За наданням вторинної правової допомоги  в вигляді складення документів процесуального характеру до бюро звернулось:

• Нових клієнтів -99;
  • Всього -125

За наданням вторинної правової допомоги в вигляді представництва інтересів особи в суді до бюро звернулось:

• Нових клієнтів – 88
  • Всього – 117.

Звернулось чоловіків – 245 (первинно);

Всього звернулось чоловіків – 651;

З них за отриманням БППД – 559;

За отриманням БВПД- 82 ( з них 6 наказів видано на адвоката, 76 на працівника бюро)

Звернулось жінок -  486 (первинно)

Всього -1424;

За отриманням консультацій -1246;

За наданням БВПД -158 (видано наказів на адвоката – 9 на працівника відділу -151).

Україна розпочала реалізацію проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», у межах якої у 2019 році було укладено угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку про позику. Після здійснення Україною внутрішньодержавних процедур угода про позику у травні 2020 року набрала чинності.

Реалізація проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» дасть змогу Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектору, зокрема малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України.

Завданнями системи БПД для виконання цієї Програми є:

• посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;

посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відносин шляхом покращення правової обізнаності у результаті проведення правопросвітницьких заходів

«У зв’язку зі змінами законодавства, що регулює земельні відносини, значно зросла потреба людей у правовій інформації. Тому для системи БПД важливий напрям роботи – покращення правової обізнаності громадян, посилення захисту їхніх прав  у сфері земельних відносин».

Система БПД долучена до реалізації проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Торік система БПД реалізовувала проєкт у всіх регіонах, при цьому оцінювання результативних показників проводилося у 10 пілотних областях.

З них надано консультацій з земельних питань в рамках проекту  програми прискорення приватних інвестицій в сільське господарство – 229

На складання процесуальних документів – 117

За вказаний період роботи забезпечено роботу 41 дистанційний пункт консультування громадян; надано консультацій 54 громадянам; забезпечено роботу 5 мобільних пунктів консультування громадян, в яких надано правову допомогу 9 особам; надано одну адресну допомогу.

Обладнано інформаційні  стенди майже в усіх держаних установах та органах виконавчої влади.

Проведено 36 право просвітніх заходів.

Підготувала

Начальник відділу «Любашівське бюро

правової допомоги»                                                              С.Л. Жмурко