Вакцинуватись проти поліомеліту необхідно
Вакцинуватись проти поліомеліту необхідно
Поліомієліт був справжнім кошмаром для людства ще зовсім недавно.
Під час епідемій тисячі дітей помирали або отримували важку інвалідність через хворобу. Коли вірус вражав м’язи діафрагми, малеча вже не могла самостійно дихати - на місяці і навіть роки маленьких пацієнтів поміщали в металеві капсули, які із допомогою зміни тиску змушували легені працювати. Це були так звані “залізні легені” - саме вони зображені на фото.
Вакцина проти поліомієліту, винайдена у 1950-х роках, майже повністю звільнила світ від хвороби. Досі лише в деяких країнах так званого третього світу фіксуються поодинокі випадки. На жаль, Україна ризикує знову зіткнутися з захворюванням, лікування проти якого не існує. Адже рівень охоплення вакцинацією серед маленьких українців вкрай низький.
Наголошуємо, що складна епідемічна ситуація не є причиною для порушення графіку щеплень згідно з Національним календарем. Поліклініки можуть і забезпечують безпечні умови проведення планової вакцинації. Це, наприклад, дні здорової дитини, дні немовлят, окремий вхід для пацієнтів, які прямують на щеплення тощо. Тож обов’язково зверніться до педіатра та сплануйте вакцинацію своєї дитини проти поліомієліту, якщо щеплення було пропущене або відкладене. Пам’ятайте, що поліомієліт невиліковний і іноді смертельний, а вакцина безпечна, доступна та безоплатна.
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Вакцини якісні, тобто зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.