Шановні громадяни, які отримали статус внутрішньо переміщеної  особи та обрали місцем свого проживання Любашівську селищну територіальну громаду !

Дата: 29.04.2022 14:06

Наша держава переживає найскладніші часи за все існування незалежності. Через військову агресію росії проти України ви  залишили свої домівки, свій звичний спосіб життя та стали вимушеними переселенцями. Багатьом з вас прийшлося пережити бомбардування, артобстріли, пожежі, випробувати на собі жахи окупації, а ще, вилізши із бомбосховища, побачити вщент зруйноване житло і з єдиною валізою втікати в безпечне місце аби врятувати найцінніше -власне життя та життя дітей.  Така, на жаль, сувора правда війни.

На сьогодні статус внутрішньо переміщеної особи у Любашівській громаді отримали більше 750 осіб. Це громадяни із Харківської, Херсонської, Миколаївської, Донецької, Луганської, Київської , Чернігівської та Одеської областей. Разом з тим, слід зазначити, що майже 50% внутрішньо переміщених осіб складають особи, переміщені в межах Одеської області. Це в основному особи, які приїхали до батьків, до близьких родичів. Уряд подбав про те, щоб всі, без виключення,  внутрішньо переміщені особи отримали допомогу на проживання, на дітей та осіб з інвалідністю по 3 тис.  грн. на місяць, на інших осіб 2 тис. на місяць. Особи, які звернулися за наданням такої допомоги  до 30 квітня 2022 року, отримають виплати, починаючи з березня 2022 року.

Порядок надання статусу внутрішньо переміщеної особи та надання допомоги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України, розроблявся Міністерством соціальної політики в екстремальних умовах, в найкоротші терміни, тому не був відшліфований, вдосконалений належним чином. Заступник міністра Віталій Музиченко  вказував, що одним із критеріїв отримання статусу ВПО буде СОВІСТЬ людей. Саме через відсутність цього критерію  статус ВПО та допомогу  вдалося отримати особам, які перемістилися, наприклад, із Кривого Озера в Любашівку, із Троїцького, Бобрика в Любашівку, а також корінним любашівчанам, які були просто зареєстровані в м. Одеса або в іншому населеному пункті.

Крім допомоги на проживання від держави  Любашівська громада всіляко намагається підтримати мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб, надаючи  гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування (картопля,  крупи, макаронні вироби, борошно), побутової  хімії, одягу.  Так протягом воєнного періоду таку допомогу отримали близько 300 внутрішньо переміщених осіб. Перевагу при розподілі такої допомоги керівництво громади надає ВПО, які перемістилися із територій, де ведуться активні бойові дії, особам, які втратили або в яких пошкоджене майно.

Сьогодні соціально несправедливо забезпечувати  однаковою гуманітарною допомогою внутрішньо переміщених осіб, чиє домоволодіння і навіть населений пункт «ворог помножив на нуль» ( вислів чоловіка із села Посад – Покровський, що на Херсонщині близ Чорнобаївки) та громадян, які отримали статус ВПО, перемістившись із сусіднього населеного пункту. Саме через це керівництвом громади вирішено  не надавати гуманітарну допомогу ВПО, які перемістилися  в межах Одеської області.

Просимо з розумінням поставитися до вищевказаного  рішення  і пам’ятати, що Любашівська селищна громада працює для людей і заради людей, по  СОВІСТІ.

Слід зазначити, що уряд країни  затвердив перелік громад, розташованих у районах проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня року.

Це означає, що, починаючи з травня 2022 року, процедура отримання допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщених осіб відбуватиметься за чіткою та врегульованою процедурою. Отримати допомогу можуть ті громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що затверджені зазначеним наказом Мінреінтеграції, а також ВПО, у яких житло зруйноване чи непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування,

Зокрема, на Одещині лише один населений пункт, який розташований на острові Зміїний, внесений до вище вказаного переліку.

Любашівський  селищний голова                                     Геннадій   Павлов