Дата: 17.05.2022 08:23

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 №792/VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Повномасштабна агресія Росії проти України триває вже два з половиною місяці.

Утім, важливо пам’ятати, що насправді агресія почалася ще 2014 року - з моменту окупації російськими військами Кримського півострову, унаслідок чого багато кримських татар(ок) та українців/ок зазнали переслідувань або вимушені були полишити свої домівки.

На жаль, в історії кримськотатарського народу 2014 рік не був першою подібною трагедією. 1944 року їм уже довелося пережити депортацію, коли майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули.

Активістами міжнародного руху за деокупацію Криму та солідарність з кримськотатарським народом #LIBIRATECRIMEA спільно з художником Андрієм Єрмоленком розроблено соціальну рекламу про трагедію кримськотатарського народу.