Щодо вилучення майна у його власників для потреб держави

Дата: 17.06.2022 08:08

З початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію нашої держави введено воєнний стан. Дія такого правового режиму в державі передбачає можливість обмеження деяких прав громадян, зокрема, гарантоване законодавством право власності, шляхом примусового відчуження та вилучення майна у його власників для потреб держави.

Закон України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» визначає механізм передачі, примусового відчуження або вилучення майна у юридичних та фізичних осіб для потреб держави.

Що таке примусове відчуження та вилучення майна?

Хто має право примусово відчужувати майно в умовах воєнного стану?

Як отримати компенсацію за примусово відчужене майно в умовах воєнного стану?

Читайте відповіді у консультації фахівчині Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Таїсії Коберник на нашому сайті https://bit.ly/3mPfCHv