Як отримати мінігрант для започаткування бізнесу та розвитку підприємництва

Дата: 26.07.2022 15:30

Як отримати мінігрант для започаткування бізнесу та розвитку підприємництва

У липні стартувала нова послуга - мікрогранти від урядової програми «єРобота». Скористатися нею можна заповнивши відповідні документи, які подаються через портал «Дія».

Наразі у Любашівській районній філії Одеського обласного центру зайнятості розпочали консультувати людей, які бажають взяти участь в урядовій програмі «єРобота» з метою запуску власної справи, або розвитку бізнесу зі створенням робочих місць. Чим і скористався представник молодого підприємства «Патріот – 87» яке займається будівельно-монтажнми роботами.

Розмір мікрогранду, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень. За умови створення не менше двох робочих місць - 250 000 гривень.

Тетяна Подолян – виконуюча обовязки директора Люашівської районної філії Одеського обласного цнтру  зайнятості детально розповіла що учасником програми можуть стати суб’єкти мікропідприємництва чи малого підприємництва, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки.

Мікрогрант може надаватися на:

•        придбання обладнання;

•        закупівлю сировини та матеріалів;

•        орендну плату за нежитлове приміщення;

•        лізинг обладнання.

Грант надається за умови створення робочих місць на період надання гранту.

Термін використання гранту:

3 роки. Повернення відбувається шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих осіб. В іншому випадку заявник повинен повернути залишок або всю суму разом.

Для участі в програмі необхідно подати такі документи:

- заяву на отримання мікрогранту;

- бізнес-план щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу;

Рішення щодо надання мікрогрантів приймає Державний центр зайнятості.

Після перевірки на відповідність вимогам та погодження проєкту грантові кошти будуть переказані на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

Подати заяву на отримання мікрогранту можна на порталі Дія, тож бажаємо підприємству вдалого виграшу гранту.