Про права військовослужбовців.

Дата: 17.08.2022 13:14

У зв’язку зі збройною агресією рф проти України зросла кількість громадян, які захищають нашу країну та боронять її суверенітет. Громадяни України, які стали до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, набули статусу військовослужбовців, тож на них поширюються всі права професійних військових.

Фахівець Подільський місцевий центр з надання БВПД Сергій Кудрявцев розповів про права військовослужбовців.

Серед яких:

право на достатнє грошове, речове та інші види забезпечення, що відповідають умовам військової служби;

право на отримання підйомної допомоги та добових при переїзді на нове місце служби;

право на збереження місця роботи та посади, а також право на зарахування часу перебування на військовій службі до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби;

право на визначення тривалості службового часу і часу відпочинку;

право на охорону здоров’я та медичну допомогу;

право на отримання одноразової грошової допомоги членам сім’ї, у разі смерті військовослужбовця;

право на звільнення від штрафних санкцій та пені за невиконання кредитних зобов’язань, а для ФОПів - від сплати єдиного соціального внеску;

право на достроковий вихід на пенсію та подальше пільгове пенсійне забезпечення;

право отримання статусу учасника бойових дій, що у подальшому передбачає пільги на житлово - комунальні послуги, проїзд, санаторно-курортне лікування, отримання земельних ділянок, житла тощо.

Діючі нормативно-правові акти, які регулюють проходження військової служби надають військовослужбовцям й інші права, а також можливості їх реалізації.

Тож у разі виникнення потреби у отриманні додаткових роз’яснень Ви можете звернутися на гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги за номером 0-800-213-103.

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid