Алгоритм дій адміністрації та відвідувачів торгівельного центру у випадку оголошення повітряної тривоги

Дата: 22.08.2022 13:21

Алгоритм дій адміністрації та відвідувачів

торгівельного центру

у випадку оголошення повітряної тривоги

Дії адміністрації магазину,

торгівельного центру (критого ринку)

1. Адміністрація магазину/супермаркету/ ТЦ/ТРЦ через об’єктову систему оповіщення (гучномовець, сирена, сигналізація, акустична система) повинна повідомити відвідувачів про повітряну тривогу.

2. Після - проінформувати всіх відвідувачів про розташування найближчого сховища чи укриття.

Це може бути паркінг або підвал. До сховища відвідувачів та персонал торгівельного центру  мають привести вказівки (стрілки) на стіні або підлозі з направленням до сховища.

«У разі якщо в магазині/супермаркеті/ТЦ/ТРЦ немає сховища, адміністрація магазину має визначити найбільш безпечне місце в приміщенні магазину, куди під час тривоги йде  персонал та відвідувачі».

3. Відповідальний за евакуацію ТЦ повинен перевірити відсутність людей у приміщеннях закладу після евакуації й самостійно покинути місце. При цьому в ТЦ двері повинні працювати лише на вихід.

Дії відвідувачів торгівельного центру

1. Кожен відвідувач  повинен уважно слідкувати сигналом «повітряна тривога» та при її оголошенні неодмінно покинути приміщення
  2. Якщо в ТЦ немає укриття, наприклад, паркінгу чи підвалу, потрібно йти в сусідні будівлі
  3. Не залишати без нагляду маленьких дітей, не піддаватися паніці та зберігати спокій