Як зберегти тепло в оселі?

Дата: 25.08.2022 15:20

•    Не перекривай шлях теплу.    Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розташовані меблі, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20%теплової енергії.
  •  Заклей щілини у вікнах.   Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками) допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5 ? С.
  •         Обладнай вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком    картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5 ? С.
  •   Прибери декоративні панелі на батареях . Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату.
  • Наклей фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшують на 4%.
  • Перефарбуй батарею в теплий колір.  Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно – коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10%  тепліше, ніж з білою.
  • Не перегрівай приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.
  • Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин.  Через привідкриті впродовж багатьох годин вікна значно втрачають тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
  • Постав засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.
  • Проведи теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягнути двері петлі та додатково встанови теплоізоляцію на самі двері).
  • Постав склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі, як  цегляна стіна товщиною 50см. Такий надвисоток  ступінь теплоізоляції скорочує втрати тепла до 50%.
  • Використовуй жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.
  • Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна у під’їзді (парадній) становлять 5-15%  від сумарних теплових втрат будинку.