Грантові підтримки для аграріїв

Дата: 29.08.2022 15:53

Відповідно до Постанови КМУ від 16.08.2022 р. № 918 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції” держава запускає дві програми підтримки через Державний Аграрний Реєстр.

Перша — це виплата на гектар у розмірі 3100 грн на 1 га. Максимальний розмір — до 120 га. Немає обмежень, скільки гектар є у власності громадян, це може бути і один, і два гектари.

Друга програма — підтримка тих, хто тримає від 3-х до 100 корів. Виплата буде в розмірі 5300 грн на корову (тільки для юридичних осіб)

Підтримку зможуть отримати  й особисті селянські господарства. Єдина і ключова умова — земельні ділянки мають бути зареєстровані, це ж стосується і корів.

Прийом заявок на держпідтримку розпочнеться вже з 1 вересня. Проте реєстрація на платформі вже доступна.  Зареєструватися може будь-хто, для цього потрібно мати електронний підпис. Це необов’язково має бути юридична особа, може бути фізична особа-селянин. Жодних обмежень немає.

Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою ДАР:

Що робити після реєстрації?

1. Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас:
  2. На сайті dar.gov.ua натисніть «Увійти до кабінету».
  3. Пройдіть  аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).
  4. Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вкажіть ваші напрями діяльності.
  5. Завантажте статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.
  6. У розділі «Персональні дані» додайте паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.
  7. Перевірте ваші земельні ділянки, інформацію про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейдіть у розділ «Земельні ділянки».
  8. Перевірте кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейдіть у розділ Тварини.
  9. Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, зверніться до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.