Інформація щодо правовстановлюючих документів на нерухоме майно

Дата: 16.09.2022 11:11

Шановні мешканці громади!

Звертаємося до кожного, хто є власником нерухомого майна.

В нашій країні йде повномаштабна війна, щодня пошкоджуються та знищуються  внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією росії  житлові індивідуальні будинки, багатоквартирні житлові будинки, садові та дачні будинки.

Враховуючи, неймовірні руйнування житлового фонду країни, Кабінет Міністрів України від 20 березня 2022 року № 326 затвердив Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації (далі - Порядок).

Головна мета Порядку  - це надання  грошової допомоги постраждалим, житло яких пошкоджено внаслідок надзвичайної ситуації або проведення робіт з ліквідації її наслідків та які відмовилися від евакуації, відселення та залишилися на попередньому місці проживання та/або в межах відповідного населеного пункту.

Для отримання грошової допомоги постраждалі подають на розгляд місцевих органів виконавчої влади такі документи:

- заява на виплату компенсації за зруйноване житло;

- документ, що підтверджує право власності на пошкоджений або знищений об’єкт нерухомого майна;

- довідку про те, що вас визнано особою, яка постраждала внаслідок надзвичайної ситуації;

- акт про обстеження житла.

Основним документом з вищезазначеного переліку є документ, що підтверджує право власності на нерухоме майно.

Рекомендуємо кожному, хто є власником нерухомого майна, перевірити наявність правовстановлюючих документів на нерухоме майно, якщо є потреба - дооформити документи.

Якщо ваші документи втрачено або вони згоріли, їх дублікати можна відновити в нотаріуса, за умови, що вони були сформовані.

Зауважимо, що однією з причин відмови у  виплаті за знищене під час війни житло – є той факт, що ви зареєстрували право власності на житло після того, як воно було знищене в результаті воєнних дій.

За додатковою інформацією щодо оформлення права власності на нерухоме майно  кожен може звернутися:

- до відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Любашівської селищної ради за телефоном (04864) 2-25-41 або за адресою: вул. Софіївська, 97, смт Любашівка;

- до «Центру надання адміністративних послуг» Любашівської селищної ради за телефоном (04864) 2-62-61 або за адресою: вул. Софіївська, 162, смт Любашівка.