Нагадуємо,   до 15.11.2022 аграрії можуть подати заявку на отримання:

Дата: 05.10.2022 14:29

• субсидії на одиницю оброблювальних угідь;
  • дотації для тих, хто утримує від 3 до 100 корів.
  • Уже надійшло понад 15 тис. заявок на суму понад 1 млрд грн. Уряд уже опрацював понад 5 тис. заявок.

Як погоджують заявки?

Укрдержфонд:

• перевіряє подані заявки від потенційних отримувачів;
  • до 10-го числа кожного місяця формує перелік отримувачів.
  • Мінагрополітики затверджує пропорційний розподіл бюджетних коштів і перераховує їх до Укрдержфонду.

Укрдержфонд підписує договір на отримання бюджетних коштів у Державному аграрному реєстрі (ДАР), після чого перераховує кошти отримувачеві.

Хто може подавати заявку?

Субсидії на оброблювані землі надають агровиробникам, які:

• мають землю у власності, в оренді чи в обробітку (ключова вимога — землю обробляють);
  • не розташовані в зонах бойових дій, не перебувають у тимчасовій окупації та оточенні (те саме стосується агровиробників, які утримують корів). Перелік тимчасово окупованих територій України оновлює Мінреінтеграції.
  • Отримує кошти той, хто обробляє землю. Це означає, що коли земля перебуває в оренді, заявку має подавати саме орендар, а не орендодавець.

Обмежень щодо форми власності немає. Брати участь у програмах можуть фізособи, юрособи, комунальні підприємстві тощо.

Чи можна вносити зміни до заявки?

Якщо заявку вже підписали, зміни до неї вносити не можна. Якщо заявку відхилили чи відправили на доопрацювання, можна внести зміни та подавати заново.

Чи можна подавати заявки одразу за двома напрямами?

Ні, не можна. Сільгоспвиробник, який відповідає критеріям обох напрямів державної підтримки, може подати заявку лише за одним з них. Тож потрібно обрати більш актуальний напрям.

На що можна витрачати отримані кошти?

Кошти можна використати на сільськогосподарську діяльність та утримання корів.

Яку інформацію зазначати у розділі «діяльність та активності»?

У цьому розділі зазначають:

• основний напрям роботи сільгоспвиробника;
  • специфіку діяльності. А саме, площа посівів, розподіл посівів за культурами, врожайність за попередній та поточний рік.
  • Надалі ця інформація стане у пригоді, коли подаватимете заявки на участь у програмах підтримки від держави та міжнародних партнерів.

Чи може підписати заявку інша особа?

Кожну заявку підписують особистим ключем КЕП (кваліфікований електронний підпис).

• Фото без опису