Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

Соціальний захист залишається у  пріоритеті роботи Любашівської селищної ради в умовах війни 

Дата: 25.10.2022 14:16
Кількість переглядів: 178

 

Восьмий місяць  минає  як російська федерація розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну. Невиправдана і нічим неспровокована агресія північного сусіда переламала наше життя на «до» і «після». Війна вже забрала тисячі безневинних  життів, зігнала з насиджених  місць  близько третини  українців, примусила мирних людей взяти до рук зброю. Проте вона ( проти власної волі) об’єднала українців перед лицем всенародної  біди, згуртувала, зробила  їх братами по крові. А ще з’ясувалось, що  вона не здатна знищити людяність  і доброту.

Соціальний захист  – це один із пріоритетних напрямків роботи української влади. Пільги, субсидії, інші державні допомоги – це  далеко не повний перелік засобів, покликаних  допомогти людям, які цього потребують. Держава щиро  піклується про своїх громадян навіть в лиху годину війни.  Треба сказати, що  підтримка нужденним  надходить не тільки від держави.  Активну роботу із соціального захисту  веде також місцева влада.

У  Любашівській селищній  ОТГ з метою забезпечення  соціального захисту  та підтримки найбільш незахищених жителів ( працездатних  і непрацездатних громадян, які за віком, станом здоров’я  чи  у зв’язку  із ситуацією на ринку праці перебувають у скрутному матеріальному становищі,  а також для дієвої підтримки інвалідів, дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, ветеранів війни та праці, «дітей війни», жертв нацистських переслідувань, бездомних громадян та задля зниження загального  рівня бідності)  було  розроблено  і затверджено Програму соціального захисту населення.  На  сесії  селищної ради, яка відбулась перед війною,  депутати заслухали звіт  про виконання  згаданої  Програми за 2019-2021 роки.  Всі завдання, передбачені в ній, були успішно виконані.   Одразу була прийнята нова програма на наступні три роки – 2022-2024-й.

Проте неправедна війна, розпочата росією, внесла свої корективи у цей документ.  У ньому з’явились  додаткові пункти,  завдяки яким депутати врахували нову реальність, створену проклятою війною.

Як не прикро, але в нашій громаді, як і у всьому  українському суспільстві, з’явились нові категорії громадян, які потребують невідкладної турботи і підтримки, яких війна зачепила найболючіше.  В  першу чергу,  це  внутрішньо переміщені особи (ВПО), тобто, люди, які втікали від  бойових дій, покидаючи все нажите майно,  іноді з одним паспортом в руках. Тимчасовий прихисток  на території  нашої громади отримали багато  біженців  зі сходу  і півдня країни, територій, куди вдерлись російські окупанти. Починаючи з  24 лютого 2022 року  в  Любашівці  і  селах громади  було зареєстровано  1124 ВПО. Оселі  любашівчан  стали для них затишним  пристановищем. А селищна рада - епіцентром співчуття  і  допомоги.

Спочатку  селищна  рада виділяла кошти  на закупівлю продуктових наборів для переселенців та евакуйованих осіб.  Всього вручено 300 таких наборів, придбаних бюджетним коштом. Потім  в країні  активізувалися вітчизняні і  міжнародні благодійні організації,  отож   головним завданням  стало залучити якомога більшу  кількість благодійників  для забезпечення  біженців  гуманітарною  допомогою.  Тісне співробітництво селищна рада  налагодила  з «ADRA Ukrainе»,  « World Central Kitchen»  з  Благодійними фондами «Карітас» та «Спадщина». Свою  підтримку  надавали  також  благодійні організації  "100 відсотків життя. Одеса", «Рука допомоги» та UN World Food Program.  А нещодавно до  Любашівки  завітали представники продовольчої місії ООН.  Вони теж  привезли допомогу вимушеним переселенцям.   Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, висловлює  щиру вдячність волонтерам всіх благодійних організацій і сподівається на подальшу співпрацю з ними.

На жаль, реалії війни жорстокі й непередбачувані. Реальністю стала і така категорія громадян,  як сім*ї  загиблих  у  російсько-українській війні воїнів-земляків.  Спрадавна  у нашому  українському суспільстві рідню загиблих  ніколи не   залишали  сам на сам з гіркою втратою. Бо це було б просто не по людськи.  І сьогодні, під час війни,  ми не втратили здатності до  співпереживання  та  душевної чуйності.  Наша громада бере на себе всі витрати з поховання героїв-захисників, які загинули в зоні бойових дій,  з честю виконавши  свій воїнський обов’язок  із захисту  незалежності та суверенітету  України.  На оплату ритуальних послуг виділяється 30 тисяч гривень на кожного загиблого.  Всіх своїх славних героїв Любашівська громада проводжає в останню путь  з належними почестями і пошануванням. Попрощатись з ними приходить майже все селище.  Вічна пам'ять  і  слава полеглим за Україну!

Всебічною  турботою оточує громада ще одну категорію громадян, якої до війни не було.  Це - родини військовослужбовців ЗСУ, які зараз боронять Україну від агресора. Їм ми вдячні за мужність  і  жертовність.  Матерям, дружинам, сестрам, дітям  наших славних воїнів-захисників, які залишились вдома терпляче чекати їх,  кажемо велике спасибі за вірність  і терпіння.

Ще один додатковий пункт буде внесено  на наступній сесії селищної ради. Стосується він виділення коштів на реабілітацію поранених  у  боях  воїнів-земляків.  Громада бажає їм швидшого  одужання аби  знов  стати у стрій.

Ось такі прикрі зміни  до  Програми соціального захисту примусила внести  війна. Іншими словами, турбот  додалось. Слід підкреслити, що це  невеличка дещиця тієї великої роботи, яку зараз виконує  наша Любашівська громада.  Адже головним напрямком прикладання сил стала допомога українській армії.  Там, на передовій, кується наша перемога, тому, починаючи  з 24 лютого ще жодного дня не минуло  без підтримки ЗСУ, моральної чи матеріальної.  Ця велика мета об’єднала місцевих волонтерів, владу, всіх жителів  Любашівщини.  Більшість  земляків стали однодумцями, подібної злагодженості, згуртованості раніше ніколи не спостерігалось.   

Що ж до тих  пунктів Програми соціального захисту,  які складають її основу,  то вони виконуються безумовно.  Традиційних  турбот про своїх мешканців  орган  місцевого самоврядування не відміняв.  Незважаючи на всі  труднощі військового часу, соціальний захист  залишається пріоритетним напрямком  діяльності ради.  Варто лишень сказати, що  на території на території Любашівської  громади нині працює два соціальних  центри, які надають мешканцям  соціальний супровід, консультації та послуги стаціонарного догляду та догляду вдома. Це -  Центр надання соціальних послуг та УПСЗН.  На сьогодні  в  громаді близько 700 осіб, місцевих жителів,  отримують соціальні послуги. Є ще один центр, серед функцій якого – опіка  малозахищених громадян. Це – Любашівський  ЦНАП. Тож, ні старики, ні діти, ні ті, хто опинився у складних життєвих обставинах  не забуті, ніхто не обійдений увагою. Турботливість,  співпереживання, чуйність це те, що жодна війна не здатна вирвати з  української душі.

      Тетяна Підгорна  

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь