26 листопада День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні.

Дата: 24.11.2022 09:38

У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим Розпочався голодомор наприкінці літа 1932-го, свого піку досяг навесні 1933-го і завершився на початку літа.

Це день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав тисячі й тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору - це справа честі всіх українців: і цивільних, і тих, хто несе бойову службу в небі, на морі і на суші, захищаючи країну від агресора. Наші Збройні Сили України сильні, тому що ми пам’ятаємо про Голодомор-Геноцид і захищаємо Україну від російського агресора. Україна об’єдналася щоб захистити своє майбутнє, і створила потужну армію. Скорбота за вбитими предками дає сили захищати себе і нащадків.

Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими, хто загинув голодною смерттю, став жертвою репресій тоталітарного режиму.

Не забуваймо минулого в ім’я майбутнього.

Ми пам’ятаємо! Ми сильні!

З  повагою

Любашівський селищний голова                                                   Геннадій ПАВЛОВ