Хто має перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних культур

Дата: 09.02.2023 16:41

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області , нагадує виробникам насіння про необхідність дотримання Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 №365. Згідно із вказаним Порядком, суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, що розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції.

За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

Не пізніше 1 березня 2023 року суб’єкт насінництва та розсадництва повинен подати до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

Суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів I покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

Під правом на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів розуміють, що в разі подання суб’єктом насінництва та розсадництва план-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції.

Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

головний спеціаліст відділу

контролю у сфері насінництва,