Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

Цифровізуємо процес усиновлення та створення сімейних форм виховання: на порталі Дія доступні 5 нових послуг

Дата: 13.02.2023 16:08
Кількість переглядів: 119

Цифровізуємо процес усиновлення та створення сімейних форм виховання: на порталі Дія доступні 5 нових послуг

Україною послідовно впроваджуються кроки задля того, щоб кожна дитина виховувалася в умовах родинного тепла та турботи.

Нещодавно було наголошено на участі Європейської Ради в розбудові системи сімейних форм виховання, підтримці України у створенні дитячих будинків сімейного типу, а сьогодні ми вже запускаємо можливість зареєструватися кандидатом в прийомні батьки, батьки-вихователі та в опікуни онлайн.

На порталі Дія доступні одразу пять нових послуг, які спрощують і пришвидшують процес. До цього українці вже могли подати заяву на отримання консультації з усиновлення дитини та подати пакет документі щоб стати кандидатом в усиновлювачі онлайн.

Раніше потенційні батьки мали місяцями збирати необхідні документи та довідки по різних інстанціях, стояти в чергах, звертатися до служби в справах дітей та заповнювати заяви вручну.

Відтепер на порталі Дія доступні 5 нових послуг щодо усиновлення та створення сімейних форм виховання, які значно спростять і прискорять “паперовий” етап:

Усиновлення: продовження кандидатсва. Послугою можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Нова послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі.

Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом. Послуга актуальна для українців, які хочуть створити прийомну сім’ю, або дитячий будинок сімейного типу.

 Стати другим з батьків-вихователей чи прийомних батьків. Послугою може скористатися особа, яка укладає шлюб з партнером, котрий вже має статус одного з батьків-вихователів чи прийомних батьків.

Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом. Послуга особливо актуальна для родичів осиротілих дітей, які хочуть стати їхніми законними опікунами чи піклувальниками.

Усиновлення: зняття з обліку. Послугою можуть скористатися українці, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але вирішили не продовжувати процес усиновлення.

Послуги розроблені таким чином, щоб частина даних підтягувалася із реєстрів автоматично. Це полегшує процес подання заяв та документів. Так, щоб скористатися ними, користувачі спершу мають внести базові дані, після чого система сама здійснить запити до реєстрів, аби перевірити їх та доповнити заяви інформацією, якої не вистачає.

Перші цифрові послуги для усиновлювачів з'явилися на порталі Дія у 2022 році, зокрема це заява на первинну онлайн-консультацію з усиновлення та заява про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі.

З червня минулого року надійшло 852 онлайн заяв на первинну консультацію з усиновлення через портал Дія, з них отримали консультацію 848 родин.

З вересня 2022 року надійшло 526 онлайн заяв на реєстрацію кандидатом в усиновлювачі, а саме розпочали подання заяви на кандидатство. Для оформлення цієї послуги потрібно завантажити документи (наприклад, витяг про відсутність судимості, про стан здоров’я). Повністю заповнено заяв та передано наразі до розгляду службою у справах дітей - 60 заяв. На сьогодні вже декілька сімей стали кандидатами в усиновлювачі.

Щоб скористатися однією з цих послуг через портал Дія, потрібно:

Зареєструватися або авторизуватися на порталі за допомогою електронного підпису.

Обрати необхідну послугу.

Заповнити дані про адресу проживання, сімейний стан, чоловіка або дружину та дітей.

Дочекатися отримання даних з реєстрів. Це займе до 15 хвилин.

Продовжити заповнювати заяву - підвантажити потрібні документи.

Підписати заяву е-підписом та надіслати її на опрацювання.

Подання заяви займе близько 30 хвилин. Більше не потрібно стояти в чергах та витрачати тижні на збір довідок — усі необхідні документи підтягнуться з реєстрів автоматично. Після цього служба у справах дітей перевірить усі дані та повідомить потенційних батьків або опікунів про своє рішення.

Проєкт реалізовано з ініціативи Офіс Президента України, Міністерство соціальної політики України та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine та Програми розвитку ООН в Україні UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції .

Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг зазначив, що для Швеції важливо підтримати українських громадян, а діти без батьківської опіки – одні з тих, хто потребують найбільшої уваги від держави.

«Переведення державних послуг з усиновлення та створення сімейних форм виховання в електронний формат дозволяє полегшити цей процес для потенційних батьків, батьків-вихователів. Саме за таким принципом і були створені п’ять нових послуг. Це стане одним із факторів, що стимулюватиме українців, а відтак ще більше українських дітей зможуть знайти свої сім’ї», – сказав він.

В.о. Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє наголосив, що ПРООН незмінно підтримує цифровізацію урядом процесу усиновлення та створення сімейних форм виховання в Україні. Головна мета – створити комплекс електронних сервісів, з якими стикаються люди, що прагнуть подарувати родину дитині, аби полегшити для них цей процес.

Разом зробимо так, щоб кожна дитина зростала в родині!

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь