До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 14.02.2023 15:25

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан.

За десять років неоголошеної війни в Афганістані (1979-1989) на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — близько 25 % від загального числа радянських військовослужбовців. Із них понад 3 тисячі загинули, десятки вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон, більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч з них залишилися інвалідами. Із 72 осіб, відзначених за роки афганської війни званням «Герой Радянського Союзу», 11 українців.

З самого початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну тисячі ветеранів бойових дій добровільно виступили на захист рідної землі, захищаючи від російських загарбників її територіальну цілісність.