В УКРАЇНІ ПРОТЕЗУВАННЯ БІЙЦІВ ТА ЦИВІЛЬНИХ ГРОМАДЯН Є БЕЗКОШТОВНИМ

Дата: 01.03.2023 09:18

В УКРАЇНІ ПРОТЕЗУВАННЯ БІЙЦІВ ТА ЦИВІЛЬНИХ ГРОМАДЯН Є БЕЗКОШТОВНИМ

Щодня через повномасштабну війну росії проти України десятки українців отримують важкі поранення, багато військових втрачають кінцівки. Для повноцінного життя їм необхідні технічні засоби реабілітації – протези, інвалідні візки, палиці, милиці та інші допоміжні засоби пересування.

Відбулась зустріч директора Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталії Одарій-Захар’євої з директором Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталієм Кольцовим. Протягом всієї війни між керівництвом Департаменту та відділенням Фонду не припинявся взаємообмін інформацією про учасників бойових дій та цивільних людей, які на сьогодні перебувають у медичних закладах області та в подальшому потребують протезування або ортезування.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю забезпечує безкоштовними технічними засобами реабілітації учасників бойових дій та цивільних громадян, в тому числі і дітей за рахунок самого Фонду.

У 2022 році Одеське обласне відділення Фонду забезпечило 9 889 різними допоміжними засобами пересування 2710 учасників бойових дій та цивільних громадян, які постраждали внаслідок воєнної агресії рф, з них – 50 військовослужбовців, які отримали бойові травми саме за останній рік. Загалом відділення Фонду забезпечило 6000 людей із Одеської, Миколаївської та Херсонської областей необхідними технічними засобами реабілітації.

«В Україні протезування є безкоштовним. Втім, постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Для отримання якісного протезу, в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури, але, тим не менш, в Україні, зокрема на Одещині, встановлюють сучасні протези і роблять це безкоштовно та якісно. Ми продовжуємо підтримувати комунікацію із відділенням Фонду, щоб наші військові, діти та всі цивільні громадяни мали можливість жити повноцінно», – зазначила директор Департаменту Наталія Одарій-Захар’єва.