До уваги отримувачів компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі Любашівської селищної територіальної громади

Дата: 25.05.2023 08:39

Згідно з підпунктом „а” пункту 4 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу Українивиплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. До квітня 2023 року нарахування компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основіздійснювавЛюбашівський відділ управління соціального захисту населення, а фінансування і виплату забезпечувала Любашівська селищна рада. За розпорядженням Міністерства соціальної політики України з квітня місяця поточного року управління соціального захисту припинило нарахування зазначеної компенсації та передало справи до органів місцевого самоврядування. Проте програмний комплекс для нарахування такого виду допомоги для громад ще досі не допрацьований., в зв’язку з чим призначити та виплатити компенсацію Любашівська селищна рада не має можливості. Дана проблема існує по всій території України. За попередніми прогнозами Мінсоцполітики обіцяють запустити програму нарахування у червні 2023 року.

Любашівська селищна рада просить всіх отримувачів компенсації не панікувати, не телефонувати на «гарячі» лінії, та з розумінням віднестися до зазначеної проблеми. Вся заборгованість компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі Любашівською селищноюрадою буде виплачена в повному обсязі