Шановні мешканці громади !!!
Постановою Кабінету міністрів України від 21 квітня 2023 р. №381 затверджено Порядок надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги « єВідновлення» (далі Порядок ).
Зазначений Порядок визначає механізм надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна ,пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення»,зокрема одноквартирні будинки, у тому числі відокремлені житлові будинки садибного типу, зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці,котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності, будинки садибного типу, дачні та садові; квартири(житлові приміщення ) у багатоквартирному будинку ( у випадку, якщо місця загального користування не пошкоджені).
Також Законом України від 23.02.2023 року №2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна ,пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», визначено Реєстр пошкодженого та знищеного майна(РПЗМ) як основий інструмент для збору та узагальнення інформації, завдяки якому буде здійснюватися компенсація за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна.
Відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р.№ 380, Міністерство розвитку громад , територій та інфраструктури України є держателем РПЗМ. Порядком передбачено, що у РПЗМ фіксується інформація про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, нерухоме майно громадян України з метою подальшого застосування механізмів для поновлення порушених майнових прав таких осіб.
До 2013 року реєстрація права власності на майно проводилася в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, який зараз є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі –Державний реєстр прав).
Реєстрація права власності на квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення та інше нерухоме майно,проводилася Бюро технічної інвентаризації (надалі БТІ), із видачою про це документів (Витягів) або проставлення відповідних штампів (відміток) на самому документі.
Права, зареєстровані до 1 січня 2013 року, залишаються дійсними.
Повторно їх реєструвати в Державному реєстрі прав не потрібно. Але, у випадку необхідності отримання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення» вся інформація про про таку реєстрацію повинна бути перенесенна (внесенна) до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Задля реалізації вищезазначених заходів Мінюстом спільно з мін цифрою розроблено проект, який являється оцифрованою послугою з перереєстрації прав власності що виникло до 2013 року. Основною метою цього проекту є: надання можливості громадянину швидко та віддалено перенести свої права власності з паперової справи БТІ до ДРРП. Оскільки відшкодування на пошкоджене або зруйноване майно можливо лише за наявності зареєстрованих прав власності в ДРРП.
В іншому випадку громадянам буде важко отримати компенсацію за пошкоджене або зруйноване майно.