Про державне пільгове кредитування індивідуальних забудовників

Дата: 08.08.2023 11:51

В Одеській області  діє «Регіональна програма з  підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2021-2025 роки». (далі- Програма)

Метою Програми є створення належних умов для проживання військовослужбовців, учасників бойових дій, учасників проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасників проведення операції Об’єднаних сил (ООС), внутрішньо переміщених осіб, житло яких знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, працівникам галузі охорони здоров’я,  агропромислового комплексу, органів місцевого самоврядування, багатодітних сімей, молодих спеціалістів, працівників будівельної галузі, галузі освіти, соціальної сфери, молоді, внутрішньо переміщених осіб, які підтвердили свою платоспроможність, постійно проживають (або за умови переселення для постійного проживання) у селі, селищі Одеської області та працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, приватні підприємці і громадяни, які мають особисте підсобне господарство, виробляють сільськогосподарську продукцію, сільські пенсіонери, індивідуальні забудовники, що споруджують об’єкти житлового будівництва, інженерні мережі та добудовують власні будинки і садиби, в тому числі громадяни, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та  абзацу  четвертого  пункту  1 статті 10  Закону  України  «Про статус ветеранів  війни, гарантії їх соціального захисту» (або члени їх сімей у разі призову таких осіб під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період), збільшення індивідуального житлового   будівництва   у   сільській  місцевості та забезпечення його доступності для жителів сільської місцевості, розвитку та створення умов для ведення фермерської діяльності.

Фінансування програми «Власний дім» здійснюється  за  рахунок  коштів  державного  та місцевих бюджетів (обласного, районних, сільських, селищних рад, об’єднаних  територіальних громад та підприємств, розташованих у межах районів).

Сьогодні громади через Фонд мають можливість видавати кредити своїм громадянам.

Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника та  становить:

400 тис. гривень для спорудження нового житлового будинку,

250 тис. гривень для реконструкції житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла,

300 тис. гривень для придбання житла

- та 100 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.

Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років з внесенням за користування ним плати у розмірі 3% річних.

Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору починаючи з дати подання копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування).

Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам (за умови звернення їх або повнолітніх членів їх сімей з відповідною заявою): військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка, – з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою військового комісаріату або військової частини про перебування на військовій службі, – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період.

Таким чином, програма «Власний дім» має велику соціальну значимість та є вкрай необхідною для сільського населення області, крім того сприяє покращенню житлових умов населення та закріпленню робочих місць для молодих фахівців області.

За додатковою інформацією щодо реалізації вказаної Програми просимо звертатися до відділу перспективного розвитку і сільського господарства Любашівської селищної ради за адресою: смт.Любашівка вул.Володимира Князя, 132, тел..048642-26-90