Відновлено програму підтримки малих і середніх підприємців

Дата: 15.08.2023 09:11

Відновлено програму підтримки малих і середніх підприємців

У першу чергу відновлюється реалізація механізму полегшення отримання суб’єктами малого та середнього підприємництва кредитних коштів, а саме – компенсації частки відсотків за кредитами на розвиток, модернізацію або розроблення нових видів товарів і послуг.

Компенсуватимуться відсоткові ставки за кредитами на:

придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення;

модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості;

впровадження технологій енергоефективності у виробничий процес;

розроблення нових видів продукції (товарів).

Частка відсоткової ставки, яка компенсується суб’єктам господарської діяльності з обласного бюджету за банківськими кредитами, становить:

за кредитами у національній валюті - до 50% річної відсоткової ставки, визначеної кредитним договором, але не більше 10% річних;

за кредитами в іноземних валютах - 5% річних, але не більше відсоткової частки, визначеної кредитним договором.

У разі участі підприємства у програмі «Доступні кредити 5-7-9%» ставка буде компенсуватись в повному обсязі. Фактично підприємство отримає кредит під 0%.

Також актуалізовано заходи підтримки розвитку бізнесу, передбачені Програмою, зокрема:

з метою пошуку нових ринків збуту для підприємств та популяризації українського продукту з доданою вартістю на іноземних ринках планується відшкодування витрат за участь у закордонних виставкових заходах в сумі не більше 100 тис. грн;

суб’єкти господарювання, які зазнали руйнувань та пошкоджень внаслідок збройної агресії рф, можуть подати заявку на отримання компенсації/відшкодування у сумі не більше 30 тис. грн на проведення незалежної оцінки збитків або судової експертизи (експертних досліджень) щодо оцінки шкоди та збитків;

з метою сприяння у забезпеченні належних житлових умов планується компенсація відсоткової ставки військовослужбовцям ЗСУ – учасникам державної програми доступного іпотечного кредитування «єОселя». Ми хочемо, щоб наші захисники отримали житло в іпотеку під 0%.

Найближчим часом буде оголошено про прийом заявок на участь у програмі від суб’єктів господарювання.