Правила користування водою в умовах надзвичайних ситуацій з акцентом на раціональне споживання на території Любашівської територіальної громади
Правила користування водою в умовах надзвичайних ситуацій з акцентом на раціональне споживання на території Любашівської територіальної громади
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Любашівської селищної ради
від_22 грудня 2023 року № 285
Правила користування водою в умовах надзвичайних ситуацій з акцентом на раціональне споживання на території Любашівської територіальної громади
Загальні положення
- Ці Правила визначають заходи, які необхідно виконувати при користуванні водою в умовах надзвичайних ситуацій з акцентом на раціональне споживання.
- Ці Правила є обов’язковими для усього населення, що проживає та суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, що розташовані на території Любашівської селищної територіальної громади.
Заходи, які необхідно виконувати при користуванні водою в умовах надзвичайних ситуацій з акцентом на раціональне споживання
- Використовуйте воду в пляшках або воду, яку ви належним чином підготували і зберігали.
- Для пиття, приготування їжі, миття їжі та посуду, чищення зубів використовуйте кип’ячену чи продезінфіковану воду.
- Закип’ятіть воду, якщо у вас немає бутельованої води.
- Якщо вода каламутна, дайте їй відстоятися і профільтруйте через чисту тканину, паперовий рушник або кавовий фільтр.
- Доведіть воду до кипіння і кип’ятіть не менше однієї хвилини. У горах на висоті понад 1000 метрів кип’ятити воду треба протягом трьох хвилин.
- Після того, як вода закипить, її потрібно зняти з вогню, дати охолонути природним шляхом, без додавання льоду. Зберігайте воду в чистій посудині з кришкою.
- Щоби покращити смак кип’яченої води, додайте щіпку солі на літр води.
- Дезінфікуйте воду побутовим відбілювачем, якщо ви не можете кип’ятити воду.
- Працюючи з хлоровмісними засобами, дотримуйтеся правил поводження, користуйтеся рукавичками, працюйте в приміщенні, що добре провітрюється.
- При потраплянні концентрованого засобу на шкіру негайно промийте місце водою.
- Використовуйте тільки звичайні хлоровмісні відбілювачі без запаху, які підходять для дезінфекції, як зазначено на етикетці. На етикетці може
2
бути вказано, що активний інгредієнт містить 6% або 8,25% гіпохлориту натрію.
- Не використовуйте ароматизовані, призначені для фарбування або відбілювання засоби з додаванням мийних засобів.
- Знайдіть свіжий рідкий хлорний відбілювач або рідкий хлорний відбілювач, який зберігався при кімнатній температурі менше одного року.
- Якщо вода каламутна, дайте їй відстоятися і профільтруйте її через чисту тканину, паперовий рушник або кавовий фільтр. Знайдіть чисту крапельницю у своїй аптечці або в аптечці для невідкладної допомоги, щоби профільтрувати воду.
- Додавайте 2 краплі 6% або 8,25% відбілювача на 1 літру води. Подвоюйте кількість відбілювача, якщо вода каламутна, забарвлена або дуже холодна.
- Перемішайте і дайте постояти 30 хвилин. Вода повинна мати легкий запах хлору. Якщо цього не відбувається, повторіть дозування і дайте постояти ще 15 хвилин перед використанням.
- Якщо присмак хлору занадто сильний, злийте воду з однієї чистої місткості в другу (провітріть воду) і дайте постояти кілька годин перед використанням, аби хлор вивітрився.
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Наталя БОБОШКО
Начальник відділу
містобудування, архітектури
та житлово-комунального господарства Альона АВДУЛОВА