ПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ
ПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ
У нашій країні стрімко збільшується кількість осіб, які набувають пільгових статусів, зокрема, учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також члени сім’ї загиблих. Надаємо роз’яснення про алгоритм дій стосовно реалізації пільги на оплату житлово-комунальних послуг учасникам бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих захисників і захисниць.
Як учасникам бойових дій отримати пільги на комунальні послуги:
Варто наголосити, що одержати пільги на комунальні послуги можуть особи, які вже отримали статус учасника бойових дій - УБД . Тобто, якщо ви лише в процесі оформлення статусу, пільги ви оформити не зможете.
Після отримання статусу УБД, необхідно подати дві заяви: про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП) та про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Звертатись можна до старостатів за місцем проживання, до ЦНАП або у відділення Пенсійного фонду України. Окрім заяв, УБД також потрібно мати оригінали: посвідчення УБД, паспортів та ідентифікаційних номерів членів сім’ї на яких розповсюджується пільга.
100%, 75%, 50% знижки на оплату «комуналки» хто має право:
12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих захисників і захисниць передбачено пільги на оплату газу, електроенергії, опалення та інших комунальних послуг.
Право на знижку з оплати житлово-комунальних послуг мають УБД -75%, особи з інвалідністю внаслідок війни — 100%, члени сімей загиблих — 50 %.
Площа житла, на яку надається знижка, під час розрахунків плати за опалення становить 21 кв. м. опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м. на сім’ю.
А для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-відсоткова знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю).
Важливо знати! В разі, якщо змінюються будь-які відомості в житловому стані чи щодо житла пільговика, така особа зобов’язана у 30-денний термін повідомити відповідний орган Пенсійного фонду, у якому отримує пільгу.
Хто вважається членом сім’ї особи, яка має право на пільгу :
До членів сім’ї пільговика належать дружина (або, відповідно, чоловік), їхні неповнолітні діти, їхні неодружені повнолітні діти за умови, що вони є особами з інвалідністю з дитинства 1-ї та 2-ї групи, або особи з інвалідністю 1-групи. Це також особа, яка проживає з особою з інвалідністю внаслідок війни 1-ї групи, доглядає за цією особою, за умови, що особа з інвалідністю не перебуває у зареєстрованому шлюбі.
До членів сім’ї також належать непрацездатні батьки та особи, які знаходяться під опікою або піклуванням особи, яка має право на пільги і проживає разом з нею.
Знижка на тверде паливо, нюанси пільги:
Якщо особа, яка має відповідний статус, проживає в будинку без електро-, тепло- або газопостачання, вона має право на пільгу на придбання твердого палива та скрапленого газу згідно норм визначених законодавством.
Ця пільга розповсюджується на всіх членів сім’ї, які проживають разом із особою, яка має право на пільги.
Пільговик може звернутися для отримання пільги на паливо один раз на рік.
Для цього слід надати: відповідну заяву, паспорт громадянина України, документ, який підтверджує право на пільгу, документ, який підтверджує присвоєння ідентифікаційного номера заявника, довідку від підприємства чи надавача послуг про те, що житлове приміщення не забезпечене електро-, тепло- або газопостачанням, а також довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і, звісно ж, документи, які підтверджують родинний зв’язок із цими особами.
Важливо знати! Пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу, не будуть надаватися, якщо для опалення будинку використовується природний газ або електрична енергія.
Як оформити пільгу дистанційно:
Якщо у вас немає можливості самостійно оформити такі пільги, тобто ви не маєте можливості особисто звернутися до старостатів за місцем проживання, до ЦНАПу, чи до відділення ПФУ то, це можна зробити через портал ПФУ, або ж це може зробити член вашої сім’ї за довіреністю.
Пільги грошима, як це працює:
Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється тільки шляхом перерахування коштів Пенсійним фондом України на рахунок пільговика.
Якщо отримувач пільги є пенсіонером, то кошти перераховуються на його рахунок, на який він отримує пенсію. Якщо особа, яка має право на таку пільгу і не є пенсіонером, тобто в Пенсійного фонду відсутня інформація про відкриті в банку рахунки, тоді при подачі документів надається рахунок банку, через який пільговик хоче отримувати пільги.
Про право на пільгу за кількома законами, як це працює:
Якщо людина має одночасно право на пільги за кількома законами, то інформація про цю особу, як пільговика, вноситься до реєстру за усіма наявними підставами. Але в такому разі, особа має право обрати тільки одну пільгу, з якої буде отримувати знижку на комунальні послуги.
Пільги за фактичним місцем проживання. як це працює:
Державою гарантовано надання пільг особам, які мають право на пільги (далі – пільговик), за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. Право громадян на пільги за фактичним місцем проживання передбачено Положенням про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117.
Факт проживання пільговика за заявленою адресою встановлюється на підставі Акту обстеження умов проживання. Таким чином, для реалізації права на пільги за фактичним місцем проживання, до відповідного пакету документів пільговик подає Акт обстеження умов проживання.
Для отримання додаткової інформації звертайтесь до ЦНАП Любашівської селищної ради за телефоном: (264)2-12-21.