Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

До 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності на свої земельні ділянки. Якщо людина право власності не оформить, то землі перейдуть до комунальної власності.

Дата: 11.03.2024 08:25
Кількість переглядів: 64

 

До 1 січня 2025 року потрібно оформити право власності на пай, або він перейде громаді.

Відповідно до статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» до 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності на свої земельні ділянки.

У разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Такі ділянки будуть визнані безхазяйними і передані на підставі рішення суду у комунальну власність територіальної громади, де вони розташовані.

Як оформити право власності на пай, якщо є акт права власності:

Якщо власники паїв вже мають державні акти на право власності на земельні ділянки та отримували:

 • Державний акт про право власності на землю (рожевого кольору; видавалися з 1991 до 2003 року),
 • Державний акт про право власності на земельну ділянку (зеленого кольору; видавалися з 2002 до 2008 року),
 • Державний акт на право власності на земельну ділянку (блакитного кольору; видавалися з 2009 по 2012 рік),

необхідно провести державну реєстрацію права власності такої ділянки.

Як оформити право власності на пай, якщо є акт але відсутній кадастровий номер, порядок дій:

Якщо у вас є Державний акт про право власності на землю, в якому відсутній кадастровий номер земельної ділянки, вам необхідно звернутися до землевпорядної організації, аби там виготовили технічну документацію з землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Після отримання такої документації необхідно зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, де їй буде присвоєно кадастровий номер. По завершенню реєстрації видається Витяг про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.

Наступний крок – реєстрація права на земельну ділянку у реєстрі прав на нерухоме майно. Для цього необхідно звернутися до місцевого ЦНАПу чи нотаріуса, підготовивши наступний пакет документів:

 • витяг із Державного земельного кадастру;
 • копію та оригінал паспорту заявника;
 • копію та оригінал ідентифікаційного номера;
 • підтвердження оплати адміністративного збору (реквізити на оплату потрібно взяти у місцевому ЦНАПі або у нотаріуса);
 • оригінал Державного акту про право власності на земельну ділянку;
 • довіреність, якщо документи подаються уповноваженою особою (нотаріально засвідчена, якщо від фізичної особи);
 • оригінал та копію паспорта, ідентифікаційного номера уповноваженої особи, якщо документи подаються представником.

Державний реєстратор у ЦНАПі або нотаріус роздруковує бланк заяви, який підписується заявником на місці.
Й останній крок – отримання на руки у місцевому ЦНАПі або у нотаріуса Витягу про реєстрацію права власності на земельну ділянку з реєстру прав на нерухоме майно у паперовому вигляді. Також можна отримати такий витяг самостійно в електронному вигляді за допомогою електронного ключа у формі інформаційної довідки через Кабінет електронних сервісів Мінюсту.

Як оформити право власності на пай, якщо є кадастровий номер

Якщо у вас є Державний акт про право власності на земельну ділянку, якому вже присвоєний кадастровий номер і він внесений до Державного земельного кадастру, в такому випадку ви звертаєтеся до місцевого ЦНАПу або до нотаріуса для реєстрації права власності у державному реєстрі прав на нерухоме майно, підготувавши пакет документів, ідентичний зазначеному вище (крім витягу з Державного земельного кадастру).

Як оформити право власності на пай, якщо є сертифікат на землю чи свідоцтво на право спадщини:

Окрему увагу звертаємо власників сертифікатів на право земельного паю або його спадкоємців. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).

Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), вам необхідно здійснити такі дії:

 • звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай), витяг з протоколу розподілу земельних часток (пай) та витяг з схеми розподілу земельних часток (пай), які беруться у старостаті за місцем знаходження земельної ділянки, копія свідоцтва про право на спадщину нотаріально завірене (за наявності).
 • після отримання рішення сільської, селищної, міської ради необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
 • за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.
 • після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 • із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку(пай).

Останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку.

Дотримуючись вищевказаних правил ви оформите свій пай і станете його законним власником.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь