Про внесення змін та доповнень до Регламету Любашівської селищної ради, затвердженого рішенням Любашівської селищної ради від 17.12.2020 року №11
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я
__________ 2024 року №
Про внесення змін та доповнень до Регламету Любашівської селищної ради, затвердженого рішенням Любашівської селищної ради від 17.12.2020 року №11
Відповідно до статей 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання вимог Закону України № 3590-IX від 22.02.2024 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», з метою приведення до відповідності Регламенту Любашівської селищної ради, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни та доповнення до Регламенту Любашівської селищної ради, затвердженого рішенням селищної ради від 17.12. 2020 року №11:
1.1.Статтю 3 викласти в наступній редакції:
«Засідання Ради ведуться виключно українською мовою. Під час пленарного засідання Ради депутати, посадові особи місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов'язані використовувати державну мову відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Промовець, що є іноземцем або особою без громадянства, який не володіє українською мовою, може виступати іншою мовою із забезпеченням перекладу його виступу державною мовою.”
1.2. Статтю 10 викласти в такій редакції:
«Рада проводить свою роботу сесійно. Сесії ради складаються з пленарних засідань ради і засідань постійних та інших комісій ради, що проводяться у перерві між пленарними засіданнями.
Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання секретаря селищної ради, скликання чергової та позачергової сесій ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування»» та інших законів. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні».
1.3. Статтю 18 викласти в наступній редакції:
«Сесії ради згідно зі статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть скликатися: селищним головою, секретарем ради; однією третиною (1/3) депутатів від загального складу ради; виконавчим комітетом ради.
Пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п'яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до цього Закону, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
1.4. Статтю 127 викласти в такій редакції:
«Порядок денний та регламент роботи постійної комісії затверджується на початку засідання більшістю голосів від загального складу постійної комісії.
Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є повноважним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу комісії.
Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу та підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених частиною вісімнадцятою статті 46 цього Закону.
За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. Проекти порядку денного засідань постійної комісії ради, висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»».
1.5.Статтю 134 викласти в наступній редакції:
Гласність роботи ради забезпечується шляхом публікації звіту засідань на офіційному веб-сайті селищної ради.
Публічна інформація у формі відкритих даних щодо об'єктів права власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єктів їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, оприлюднюється та регулярно оновлюється, в тому числі за результатами інвентаризації, що проводиться згідно із законодавством, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
2. Відділу загальної та організаційної роботи селищної ради з дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті Любашівської селищної ради.
3. Дане рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення, а в частині проведення трансляцій в режимі реального часу - через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
4.Це рішення:
- може бути зупинено у п'ятиденний строк з моменту його прийняття селищним головою і внесено на повторний розгляд ради із обґрунтуванням зауважень. (частина 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»);
- може бути оскаржено в адміністративному суді в шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), якщо інший порядок оскарження не передбачений чинним законодавством;
- набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Любашівської селищної ради: https://lubashivska-gromada.gov.ua/ (стаття 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики.
Селищний голова Геннадій ПАВЛОВ