Про затвердження Положення про порядок надання платних послуг та переліку і тарифів платних послуг, що надаються Комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради
Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", 19 листопада 2025 року на офіційному сайті Любашівської селищної ради оприлюднено для обговорення та отримання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб (їх об’єднань) проєкт регуляторного акта "Про затвердження Положення про порядок надання платних послуг та переліку і тарифів платних послуг, що надаються Комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради" з аналізом регуляторного впливу.
Проєктом передбачається впорядкування цін на платні послуги, що надаються КУ «Зеленбуд» Любашівської селищної ради та розширення переліку платних послуг. Протягом одного місяця з 19 листопада по 19 грудня 2025 року будуть прийматись у письмовому вигляді зауваження і пропозиції за адресою: вул.Софіївська, 97,с-ще Любашівка, Подільський район, Одеська область, 66502, e-mail: luba.rada@ukr.net "
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
___ _______202_р. №__________
Про затвердження Положення про порядок надання платних послуг та переліку і тарифів платних послуг, що надаються Комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради
Відповідно до підпункту 2 пункту а статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 3 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», частини третьої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», частини четвертої статті 8 Закону України «Про поховання та похоронну справу», Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 року № 154 (із змінами), Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності, затвердженої наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 року № 194 (із змінами) Любашівська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити:
1.1. Положення про порядок надання платних послуг комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради (додаток 1).
1.2. Перелік і тарифи платних послуг, які надаються комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради (додаток 2).
2. Доручити комунальній установі «Зеленбуд» Любашівської селищної ради:
- опублікувати дане рішення на офіційному сайті Любашівської селищної ради;
- надіслати дане рішення Південному міжобласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України.
4. Це рішення:
- може бути зупинено розпорядженням селищного голови та винесено на розгляд ради (частина 7 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»);
- може бути оскаржено в адміністративному суді в шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), якщо інший порядок оскарження не передбачений чинним законодавством;
- набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Любашівської селищної ради: https://lubashivska-gromada.gov.ua/ (стаття 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Любашівської селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Селищний голова Геннадій ПАВЛОВ
Назва регуляторного акту : Проект рішення «Про затвердження Положення про порядок надання платних послуг та переліку і тарифів платних послуг, що надаються Комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради»
Аналіз регуляторного впливу підготовлений відповідно до статті 8 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.
Назва регуляторного акта: «Про затвердження Положення про порядок надання платних послуг та переліку і тарифів платних послуг, що надаються Комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради».
1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
Згідно Статуту, затвердженого рішенням Любашівської селищної ради від 12 липня 2024 року № 6920, комунальна установа «Зеленбуд» Любашівської селищної ради (далі – КУ «Зеленбуд») є надавачем послуг з копання могил та послуг з благоустрою населених пунктів селищної територіальної громади (далі – послуги). Зазначені послуги можуть надаватися за рахунок отримувача послуги. Надавач визначає розмір плати за послуги залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються, керуючись наказами Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства:
- від 23.09.2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів» (із змінами);
- від 19.11 2003 року №193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу» (із змініми);
- від 19.11 2003 року №194 «Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності».
Тому необхідно провести регуляторну процедуру і через прийняття даного регуляторного акта, що буде мати вплив на отримувачів послуг – жителів громади, затвердити:
Положення про порядок надання платних послуг, що будуть надаватися КУ «Зеленбуд»;
Перелік та вартість платних послуг.
2. Цілі державного регулювання.
Цілями регулювання, що безпосередньо пов’язані з розв’язанням проблеми, є:
- отримання додаткових джерел фінансування для поліпшення виконання статутної діяльності КУ «Зеленбуд» Любашівської селищної ради;
- впорядкування цін на платні послуги, що надаються КУ «Зеленбуд» Любашівської селищної ради;
- розширення переліку платних послуг;
- спрямування отриманих за надані послуги коштів на оплату праці, комунальних послуг та оновлення матеріально-технічної бази;
- недопущення порушень при наданні платних послуг.
Проектом визначені організаційно-правові засади надання послуг громадянам – жителям селищної територіальної громади.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей.
З метою досягнення зазначених цілей проектом регуляторного акта пропонується встановлення чітко визначених розмірів плати за:
послуги з поховання (копання могил);
послуги з благоустрою.
Альтернативи щодо вирішення даної проблеми немає.
Обраний спосіб:
- відповідає вимогам чинного законодавства;
- забезпечує досягнення цілей державного регулювання;
- забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики;
- повністю відповідає потребам у вирішенні проблем.
4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.
На сьогодні фінансовий ресурс бюджету громади не має змоги надавати достатнє фінансування на утримання КУ «Зеленбуд» Любашівської селищної ради, а саме: залучення нових працівників, закупівлю паливно-мастильних матеріалів, оплату комунальних послуг, закупівлю необхідних витратних матеріалів. Тому виникає необхідність вишукувати додаткові фінансові можливості щодо належного утримання комунальної установи.
Регуляторний акт розроблено з урахуванням діючих законодавчих актів, а саме:
наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 03.03.2009 року № 52 «Про затвердження Норм часу на надання ритуальних послуг та виготовлення предметів ритуальної належності»;
наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів» (із змінами);
наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11 2003 року №193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу» (із змініми);
наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11 2003 року №194 «Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності» (із змінами).
Завдяки впровадженню платних послуг:
покращиться фінансовий стан КУ «Зеленбуд», частково будуть покриватися видатки, пов’язані з її функціонуванням, що забезпечить зменшення обсягу видатків з бюджету та більш раціональне використання бюджетних надходжень;
підвищиться ефективність надання послуг.
5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Негативного впливу від прийняття нового регуляторного акту не передбачається. Для впровадження вимог цього регуляторного акту не потрібно додаткових витрат з бюджету.
Для суб’єктів господарювання та населення впровадження цього регуляторного акту не буде мати значного збільшення витрат щодо оплати платних послуг.
Вплив зовнішніх факторів на дію регуляторного акта.
Найбільш впливовими зовнішніми чинниками, що впливають на дію регуляторного акта буде зміна чинного законодавства та нормативно-правових актів у відповідній сфері.
Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта.
Впровадження вимог цього регуляторного акта не потребує додаткових витрат з бюджету. Для суб’єктів господарської діяльності впровадження цього регуляторного акта також не потребує додаткових витрат.
Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акту.
Завдання шкоди суб’єктам господарської діяльності у разі настання очікуваних наслідків дії акта не передбачається.
Державний нагляд та контроль за додержанням вимог регуляторного акта.
Державний нагляд та контроль за додержанням вимог регуляторного акту щодо правильності розрахунку вартості платних послуг здійснюється контролюючими органами.
6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта. Аналіз вигод та витрат.
Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого рішення припускає наведення аналізу вигод та витрат, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія даного регуляторного акта. Даний регуляторний акт певним чином впливає на інтереси громади, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання усіх форм власності.
Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, що виникнуть у різних груп суб’єктів, на яких поширюється його дія, нижче наведена таблиця аналізу вигод та витрат, яка визначає результати прийняття запропонованого проекту рішення.
Таблиця вигід та витрат
|
Сфера впливу |
Витрати |
Вигоди
|
|
Інтереси органів місцевого самоврядування |
Процедура розробки регуляторного акту, витрати робочого часу спеціалістів пов’язані з підготовкою регуляторного акту. |
Збільшення власних надходжень КУ «Зеленбуд» Любашіської селищної ради
|
|
Інтереси суб’єктів господарювання усіх форм власності |
Часові та грошові витрати, пов’язані з наданням КУ «Зеленбуд» Любашівської селищної ради необхідних послуг
|
Розширення та покращення видів платних послуг, що надаються КУ «Зеленбуд» Любашіської селищної ради
|
|
Інтереси громади
|
Часові витрати, пов’язані з наданням КУ «Зеленбуд» Любашівської селищної ради необхідних послуг
|
Надання можливості населенню отримувати послуги без значних фінансових витрат
|
Витрати або вигоди, які можуть виникнути внаслідок дії регуляторного акту не можуть бути кількісно визначеними. На дію цього регуляторного акту негативно можуть вплинути погіршення умов проживання населення, зменшення фінансових ресурсів. Кількість наданих послуг визначити заздалегідь (навіть приблизно) неможливо.
7. Термін дії акта.
Рішення доцільно запроваджувати на необмежений термін. Зміна строку дії регуляторного акту можлива у разі зміни законодавчих актів, які можуть вплинути на дію запропонованого акта.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта.
Результативність даного проекту рішення буде відстежуватися за такими показниками: Кількісними:
- кількість осіб, які звернулися за наданням платних послуг;
- кількість пільгових категорій населення, що звертаються з проханням надання послуг;
Якісними:
- аналіз плати за надані платні послуги;
- соціальна спрямованість даного проекту;
9. Визначення заходів з відстеження результативності регуляторного акта.
Відстеження результативності цього рішення здійснюється Любашівською селищною радою Одеської області, згідно вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Під час прийняття регуляторного акта, у встановлені чинним законодавством
Строки, на врегулювання яких спрямована дія акта, проводитиметься відстеження результативності дії акта.
Не пізніше двох років після набрання чинності регуляторним актом ( при умові його чинності), з метою оцінки ступеня досягнення цим актом визначених цілей, буде здійснене повторне відстеження результативності дії акта.
Кожні три роки з моменту виконання заходів щодо проведення повторного відстеження результативності дії акта, при умові його чинності, проводитиметься періодичне відстеження результативності цього акта.
Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому та електроному вигляді за адресою:
66502, Одеська область, Любашівський район, вул. Володимира Князя, 84, електронна адреса: zelenbood@ukr.net , тел. 0660483770
Директор КУ «Зеленбуд»
Любашівської селищної ради Руслан ЗАТХЕЙ
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого комітету
Любашівської селищної ради
«____» __________ 202_року №______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання платних послуг
комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради
1. Загальні положення
1.1. Дане Положення про порядок надання платних послуг Комунальною установою «Зеленбуд» Любашівської селищної ради (далі – КУ «Зеленбуд») розроблено відповідно до Статуту КУ «Зеленбуд», затвердженого рішенням Любашівської селищної ради від 12 липня 2024 року № 6920.
1.2. Положення розроблено з урахуванням вимог таких законодавчих актів:
- ст.18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;
- ст.18 Закону України «Про поховання та похоронну справу»;
- ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- ст. 13 Бюджетного кодексу України;
- Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року №228;
- Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 року №154 (із змінами);
- наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 року №193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу» (із змінами);
- наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 року №194 «Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності» (із змінами);
- наказу Міністерства з питань житлово комунального господарства України від 03.03.2009 року №52 «Про затвердження Норм часу на надання ритуальних послуг та виготовлення предметів ритуальної належності.
1.3. Мета Положення – регламентувати процес надання платних послуг юридичним та фізичним особам, створити методологічну базу для розрахунку їх собівартості, обґрунтувати тарифи на платні послуги, що надаються комунальною установою, відповідно до умов діючого законодавства України.
- Порядок надання платних послуг
2.1. Перелік послуг та тарифи на їх надання затверджуються рішенням Любашівської селищної ради на поточний рік. Установа надає лише ті платні послуги, які відповідають напрямкам діяльності, вказаним у Статуті.
2.2. Для надання платних послуг установа використовує свої основні засоби, матеріальні та нематеріальні активи.
2.3. Комунальна установа зобов’язана:
- безкоштовно надавати замовнику повну, доступну та достовірну інформацію щодо порядку та умов надання конкретної платної послуги, її вартості, порядку та строку оплати;
- оприлюднювати інформацію про вартість послуги, яка діє на дату надання послуги, із застосуванням інформаційних засобів (офіційний веб-сайт селищної ради, інформаційна дошка тощо).
2.4. Платні послуги надаються відповідно до договору на надання платних послуг між комунальною установою «Зеленбуд» та замовником (фізичною або юридичною особою), в якому засвідчується вартість надання вказаних послуг. Без укладення договору на надання платної послуги установою послуги не надаються.
2.5. Оплата за надання послуг проводиться у безготівковій грошовій формі шляхом попередньої оплати. Підтвердженням оплати є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку про перерахування коштів.
2.6. Відповідальні особи надають платні послуги тільки після пред’явлення замовником документа про оплату.
2.7. Комунальна установа веде облік отриманих платних послуг.
2.8. Директор установи, головний бухгалтер щоквартально контролюють фінансово-звітну документацію надання платних послуг, вживають заходів щодо недопущення порушень під час використання коштів, отриманних від надання платних послуг.
- Визначення вартості платних послуг
3.1. Встановлення вартості платних послуг здійснюється на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з їх наданням. Розмір плати за надання конкретної послуги визначається на підставі її вартості, що розраховується на весь строк її надання та у повному обсязі. Собівартість платної послуги визначається на підставі норми часу для надання такої послуги та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу. Вартість платних послуг визначається окремо за кожним видом послуг, які надаються комунальною установою, та складається з витрат, безпосередньо пов’язаних з їх наданням.
3.2. Складовими собівартості платної послуги є:
3.2.1. Прямі витрати, які включають:
- витрати на оплату праці працівників, які безпосередньо надають послугу, що розраховуються виходячи із розмірів посадових окладів та затверджених норм часу, необхідного для виконання тих чи інших видів робіт;
- нарахування на оплату праці єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах, передбачених чинним законодавством;
- прямі матеріальні витрати (матеріали, обладнання, інвентар, інструменти, запасні частини, паливно-мастильні матеріали та інші витрати, які використовуються безпосередньо на надання послуги).
3.2.2. До загальновиробничих витрат належать витрати на оплату праці виробничому персоналу, на охорону праці, техніку безпеки, витрати на утримання, експлуатацію, ремонт основних засобів, нематеріальних активів та їх амортизація.
3.3. Адміністративні витрати передбачають видатки на обслуговування та управління установою (заробітна плата адміністративного персоналу, нарахування на заробітну плату, придбання та утримання комп’ютерного обладнання, канцелярські товари, придбання та супровід програмного забезпечення, оплата послуг банку, витрати на комунальні послуги та утримання приміщень установи, тощо).
4.Використання коштів, отриманих від надання платних послуг
Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий в банківській установі та використовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг в такій послідовності:
4.1. На оплату праці працівників комунальної установи, оплату комунальних послуг та оренди.
4.2. За встановленими напрямами використання згідно з основною діяльністю установи відповідно до Статуту.
4.3. На проведення заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.
4.4. На оновлення матеріально-технічної бази комунальної установи «Зеленбуд».
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Наталя БОБОШКО
|
|
|
Додаток 2 ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення виконавчого комітету Любашівської селищної ради «____» __________ 202_ року №______ |
|||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Перелік і тарифи |
|
|
|||||||||||||
|
на платні послуги, які надаються комунальною установою "Зеленбуд" |
|
|
|
||||||||||||
|
Любашівської селищної ради |
|
|
|||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
№ з/п |
Найменування послуги |
Одиниці вимірювання |
Вартість, грн. |
|
|
||||||||||
|
1 |
Копання могили стандартних розмірів |
послуга |
3000 |
|
|
||||||||||
|
2 |
Копання могили на замовну труну |
послуга |
3200 |
|
|
||||||||||
|
3 |
Копання підліткової могили |
послуга |
2300 |
|
|
||||||||||
|
4 |
Копання дитячої могили |
послуга |
1050 |
|
|
||||||||||
|
5 |
Захоронення (підпоховання) урни з прахом |
послуга |
750 |
|
|
||||||||||
|
6 |
Послуги робітника з благоустрою, 1 година роботи |
послуга |
300 |
|
|
||||||||||
|
7 |
Послуги робітника з благоустрою, косіння бензокосою, 1 година роботи |
послуга |
500 |
|
|
||||||||||
|
8 |
Послуги робітника з благоустрою з бензопилою, 1 година роботи |
послуга |
400 |
|
|
||||||||||
|
9 |
Експлуатація трактора Т-25, 1 година роботи |
послуга |
700 |
|
|
||||||||||
|
10 |
Експлуатація трактора МТЗ-82.1, з причіпом, 1 година роботи |
послуга |
1200 |
|
|
||||||||||
|
11 |
Експлуатація трактора МТЗ-82.1, з навантажувачем, 1 година роботи |
послуга |
1500 |
|
|
||||||||||
|
12 |
Експлуатація трактора МТЗ-82.1, з відвалом, 1 година роботи |
послуга |
1050 |
|
|
||||||||||
|
13 |
Експлуатація трактора МТЗ-82.1, з косаркою, за 1 сотку |
послуга |
100 |
|
|
||||||||||
|
14 |
Експлуатація підйомника монтажного ОПТ-9192 , 1 година роботи |
послуга |
1500 |
|
|
||||||||||
|
15 |
Експлуатація грейдера GR135, дорожні та грунтові роботи, 1 година роботи |
послуга |
3700 |
|
|
||||||||||
|
16 |
Експлуатація грейдера GR135, розгортання снігу, 1 година роботи |
послуга |
2700 |
|
|
||||||||||
|
17 |
Експлуатація мотоекскаватора МД-4, копання траншеї, 1 метр/глибина 70 см (без доставки до місця роботи) |
послуга |
250 |
|
|
||||||||||
|
18 |
Експлуатація мотоекскаватора МД-4, 1 мотогодина роботи (без доставки до місця роботи) |
послуга |
1150 |
|
|
||||||||||
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Наталя БОБОШКО
https://rada.info/upload/users_files/04380040/6e09504abb1537bf271cf484859d24b9.docx
https://rada.info/upload/users_files/04380040/426c1ed4ccb29fff893f2df448f34c7d.docx
https://rada.info/upload/users_files/04380040/48cc560a31d002372033dc856e684212.docx
https://rada.info/upload/users_files/04380040/ed594afc284ebc42dafef08053643096.docx