Любашівська громада
Одеська область, Подільський район

Про затвердження Програми інформатизації Любашівської селищної територіальної громади на 2026-2028 роки

Дата: 20.01.2026 13:30
Кількість переглядів: 313

XLVI сесія VIIІ скликання

 

П Р О Є К Т   Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

____ січня 2026 року                                                                                           № __________

 

Про затвердження Програми інформатизації Любашівської селищної територіальної громади на 2026-2028 роки

 

         Керуючись п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного кодексу України та на виконання Закону України «Про Національну програму інформатизації», з метою впровадження та розвиток інформаційно-комунікаційних технологій у громаді та  підвищення ефективності діяльності органу місцевого самоврядування, забезпечення доступності та якості публічних послуг, відкритості влади й покращення рівня життя мешканців громади,  Любашівська селищна рада  

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму інформатизації Любашівської селищної територіальної громади на 2026-2028 (додається).
  2. Фінансовому управлінню селищної ради забезпечити фінансування заходів, передбачених Програмою в межах наявного фінансового ресурсу.
  3. Це рішення:

- може бути зупинено у п’ятиденний строк з моменту його прийняття селищним головою і внесено на повторний розгляд ради із обґрунтуванням зауважень. (частина 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»);

- може бути оскаржено в адміністративному суді в шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), якщо інший порядок оскарження не передбачений чинним законодавством;

- набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Любашівської селищної ради: https://lubashivska-gromada.gov.ua/  (стаття 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної  ради з питань планування, фінансів,  бюджету  та соціально-економічного розвитку.

 

 

 Селищний голова                                                                                 Геннадій ПАВЛОВ

 

 

Додаток

до рішення селищної ради

від _________  № _______

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

ЛЮБАШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

НА 2026-2028 РОКИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Любашівка 2025

 

 

 

І. ПАСПОРТ

ПРОГРАМИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

ЛЮБАШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

НА 2026-2028 РОКИ

 

1.

Найменування територіальної громади

Любашівська селищна територіальна громада

2.

Код за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад

UA51120130000064324

3.

Заголовок, дата, номер розпорядчого документа про розроблення проєкту Програми

Розпорядження від 26 листопада 2025 року № 346/2025-ОД «Про розроблення проєкту Програми інформатизації Любашівської селищної територіальної громади на 2026-2028 роки»

4.

Дата погодження проєкту Програми Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації

26 грудня 2025 р.

5.

Мета Програми

Забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку громади, життєвих потреб мешканців громади та діяльності органу місцевого самоврядування шляхом впровадження інформаційних технологій та цифрових рішень, поглиблення та розвиток інформатизації громади в інтеграційному зв’язку з Національною програмою інформатизації, забезпечення ефективності управління через удосконалення взаємодії органу місцевого самоврядування з громадянами, застосування новітніх інформаційних технологій, сучасних методів та засобів збору, обробки, зберігання та захисту інформації

6.

Розробник Програми

Управління «Центр надання адміністративних послуг» Любашівської селищної ради

7.

Керівник Програми

Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Любашівської селищної ради

Олег Пенчев         

e-mail: luba.rada@ukr.net

Тел. 067 945 07 69

8.

Відповідальні за виконання заходів Програми

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

9.

Строк виконання Програми

2026-2028 роки

10.

Джерела та обсяги фінансування

Загальний обсяг

 

 

1191,6  тис. грн.

 

у тому числі:

2026 рік -  402,2  тис. грн.

2027 рік -  424,7  тис. грн.

2028 рік -   364,7 тис. грн.

кошти місцевого бюджету

1191,6 тис. грн.

кошти інших джерел

-

 

 

ІІ. Загальні положення

 

Програма інформатизації Любашівської селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (далі – Програма) розроблена з урахуванням вимог законів України «Про Національну програму інформатизації», «Про Концепцію Національної програми інформатизації», «Про доступ до публічної інформації», «Про електронні комунікації», «Про місцеве самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2024 року № 119 «Деякі питання Національної програми інформатизації», наказу Міністерства цифрової трансформації України від 29 березня 2023 року № 34 «Про затвердження Методики визначення належності бюджетних програм, завдань, проектів, робіт до сфери інформатизації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2023 року за № 625/39681, та інших актів законодавства.

 

Програма розробляється та виконується як складова частина Національної програми інформатизації, узгоджується із Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженою Постановою КМУ від 05 серпня 2020 року № 695, Стратегією розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки, затвердженою рішенням Одеської обласної ради від 03 березня 2020 року №1228-VІІ, Регіональною програмою цифрової трансформації Одеської області на 2024-2026 роки затвердженою розпорядженням голови обласної державної адміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 16 лютого 2024 року № 143/А-2024 (зі змінами), Стратегією розвитку Любашівської селищної територіальної громади на 2020 – 2027 роки затвердженою рішенням сесії від 20 грудня 2019 року №865 та Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Любашівської селищної територіальної громади на 2025-2027 роки затвердженої рішенням сесії від 17 червня 2025 року №7984.

 

Програма передбачає аналіз стану інформаційно-комунікаційної структури та наявних цифрових рішень в громаді, визначення мети, завдань, пріоритетних напрямків інформатизації та цифровізації, очікуваних результатів від реалізації заходів та подальшого їх впливу на соціально-економічний розвиток громади.

 

В межах реалізації Програми в громаді вирішуються завдання переходу до відкритого та прозорого публічного управління, орієнтованого на інтереси людей та спрямованого на розвиток інформаційного суспільства, здійснення економічної діяльності на засадах результативності та ефективності; створення умов для розвитку інфраструктури інформатизації та цифровізації; забезпечення сталого інноваційного розвитку громади в цілому.

 

Програма спрямована на подальший розвиток електронного урядування та електронної демократії, що має на меті стимулювати політичну активність особистості та сприяти її політичній соціалізації. Для узгодженості дій громада отримує дані щодо позиції громадян, які мають доступ до офіційної інформації з тих чи інших питань життєдіяльності громади, надає можливість висловлювати свої пропозиції та слідкувати за їх виконанням, підтримувати діалог з представниками влади в онлайн-режимі та впливати на прийняття рішень.

 

Виконання заходів Програми передбачає участь широкого кола представників громади у вирішенні питань життєдіяльності та сталого розвитку громади шляхом застосування засобів інформатизації та цифрових рішень.

 

Розроблення Програми зумовлене необхідністю підвищення якості надання адміністративних послуг населенню та бізнесу, а також запровадження сучасних цифрових сервісів, що забезпечать зручність, оперативність і прозорість взаємодії між громадянами та органами місцевого самоврядування. Важливим чинником є державні вимоги у сфері цифрової трансформації, визначені Міністерством цифрової трансформації України та іншими центральними органами влади, які встановлюють стандарти електронного урядування, функціонування електронних реєстрів та розвитку цифрових публічних послуг.

 

Додатковою передумовою є потреба в модернізації існуючої цифрової інфраструктури громади, включно з оновленням обладнання, покращенням доступу до інтернету, забезпеченням кіберзахисту та впровадженням сучасних інформаційних систем у ключових сферах життєдіяльності.

 

ІІІ. Аналіз стану інформатизації та основних тенденцій цифрової трансформації  Любашівської селищної територіальної громади за попередній період; визначення проблем, що потребують розв’язання

 

Любашівська селищна територіальна громада Подільського району Одеської області утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Рішення №931-VII про утворення  Любашівської об'єднаної територіальної громади прийнято 08 лютого 2018 року. Увійшла до Подільського району Одеської області в результаті процесу змін адміністративно-територіального устрою відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».

До складу громади входять селище Любашівка (адміністративний центр) та 42 села, що утворюють 11 старостинських округи.

Любашівська селищна рада  розташована на території Подільського району Одеської області. Загальна чисельність населення станом на 01 грудня 2025 року складає 19124 особи. 

 

Стан доступу до мережі Інтернет

З метою визначення рівня доступу до мережі Інтернет на території громади проведено моніторинг. На основі аналізу отриманих даних загальний відсоток покриття населених пунктів громади мережею Інтернет становить 74,42%.

За рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості було підключено 14 населених пунктів.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 року  № 1069-р «Про затвердження Плану заходів з розвитку широкосмугового доступу до Інтернету на 2021-2022 роки» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» 63% закладів соціальної інфраструктури громади підключенні до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету із швидкістю не менше 100 Мбіт/с.

Загальна кількість операторів фіксованого інтернету в територіальній громаді - 8.

 

Забезпечення виконавчих органів Любашівської селищної ради комп’ютерною технікою

Одним із ключових факторів успішної та ефективної роботи як органів державної влади, органів місцевого самоврядування, так і територіальних громад є наявність сучасного матеріально-технічного забезпечення: персональних комп’ютерів, периферійних пристроїв, ліцензованого програмного забезпечення та надійних локальних телекомунікаційних систем.

 

 

 

Забезпеченість комп'ютерною технікою виконавчих органів Любашівської селищної ради станом на 01 грудня 2025 р.

 

Фото без опису

Загальна кількість автоматизованих робочих місць - 97 одиниць. При цьому співвідношення застарілої техніки до нової складає 73,2% та 26,8% відповідно. Забезпеченість ліцензійним програмним забезпеченням становить: операційні системи: 13,4%, програмне забезпечення антивірусного захисту: 14,3%.

Важливою складовою є використання хмарних технологій, таких як Google Docs, які забезпечують ефективну спільну роботу та зберігання документів. Хмарні сервіси допомагають забезпечити прозорість та оперативність роботи, полегшують доступ до інформації та підтримують високий рівень продуктивності працівників.

 

Серверна інфраструктура Любашівської селищної ради

На даний час засоби інформатизації Любашівської селищної ради забезпечують робочий процес структурних підрозділів та складається з персональних комп’ютерів, периферійного обладнання, маршрутизатора та комутаційних пристроїв, що в сукупності утворюють локально-обчислювальну мережу з підключенням до мережі Інтернет, має власну електронну пошту та офіційний сайт.

 В структурних підрозділах та виконавчих органах Любашівської селищної ради функціонують локальні комп’ютерні мережі. Внаслідок утворення виконавчих органів об’єднаної територіальної громади та штатно-організаційних змін, існуючу на той час локально-обчислювальну мережу було реорганізовано та розширено у відповідності до технічних та організаційних потреб.

 

Система електронного документообігу

У громаді відсутня система електронного документообігу, що призводить до низки організаційних та управлінських труднощів. Усі процеси створення, реєстрації, погодження та зберігання документів здійснюються у паперовій формі, що значно ускладнює щоденну діяльність органів місцевого самоврядування та комунальних установ.

Через використання ручних процедур збільшується час опрацювання документів, виникають затримки в ухваленні управлінських рішень, а контроль за проходженням документів стає фрагментарним і менш прозорим. Паперовий обіг також створює додаткові витрати на друк, фізичне зберігання та логістику. Відсутність цифрової інфраструктури унеможливлює оперативну взаємодію між структурними підрозділами та знижує якість комунікації з мешканцями громади.

 

Інструменти е-урядування та е-демократії

Громада активно співпрацює з швейцарсько-українською Програмою EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Швейцарії, у напрямку впровадження інструментів електронної демократії.

Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Любашівською селищною радою Подільського району Одеської області та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» щодо впровадження Єдиної платформи місцевої електронної демократії «Е-DEM» та Конструктора сайтів та чат-ботів територіальних громад «СВОЇ».

На даний час Любашівська селищна рада підключена до Платформи EDEM з використанням інструментів е-демократії:

-   е-петиції  https://petition.e-dem.ua/liubashivka

-   е-консультації https://consult.e-dem.ua/5123355100

-   громадський бюджет https://budget.e-dem.ua/5123355100

На офіційному сайті Любашівської територіальної громади впроваджено інструмент електронних звернень.

Любашівська селищна рада має офіційний сайт https://lubashivska-gromada.gov.ua, який адаптований до мобільних пристроїв. Зареєстрована офіційна сторінка у соціальній мережі Facebook «Любашівська громада»: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064760707092, а також створено офіційні канали громади у месенджерах Telegram та Viber. На головній сторінці сайту розміщено банери у головному меню для прямого доступу до розділів: «Особистий кабінет користувача», «Система петицій», «Черга в садочок» та «Звернення до посадової особи». Також міститься пряме посилання на Платформу «Дія.Центрів». На сайті розміщено посилання на чат-боти в Telegram та Viber платформи «СВОЇ».

 

Кібербезпека та захист інформації

З метою підвищення рівня кіберзахисту інформаційних ресурсів та покращення організації роботи у сфері інформаційної безпеки в громаді розроблено такі основні документи:

- «Про План заходів з кіберзахисту інформаційно-комунікаційних систем Любашівської селищної ради»;

- «Про Політику кібербезпеки Любашівської селищної ради»;

- «Про затвердження Плану реагування на кіберінциденти/кібератаки в інформаційно-комунікаційних системах Любашівської селищної ради, виконавчих органах, комунальних підприємствах, установах і закладах Любашівської селищної ради».

Для посилення захисту інформаційно-комунікаційних систем та оперативного реагування на сучасні кіберзагрози громада впровадила такі інструменти:

  • Підключення до платформи MISP CERT-UA;

Громада інтегрована з національною платформою MISP, що забезпечує миттєву передачу, обмін та кореляцію інформації про кіберзагрози. Це дозволяє оперативно отримувати попередження про актуальні індикатори компрометації (IoC), аналізувати їх та застосовувати превентивні заходи для зменшення ризиків. Участь у мережі CERT-UA підвищує рівень загальної ситуаційної обізнаності та зміцнює взаємодію з національною системою кіберзахисту.

Під’єднання до хмарного захисту Cisco Umbrella;

Cisco Umbrella забезпечує багатоетапну фільтрацію трафіку та блокує доступ до шкідливих ресурсів ще на рівні DNS-запитів, тобто до того, як потенційна загроза потрапляє у локальну мережу громади. Рішення дозволяє захистити кінцевих користувачів від фішингу, шкідливого ПЗ, ботнет-активності та інших типів атак незалежно від того, до якої мережі вони підключені. Використання Cisco Umbrella суттєво підвищує рівень превентивного захисту та зменшує кількість успішних спроб компрометації систем.

75 посадових осіб громади пройшли тестування та отримали сертифікат «Кіберграм» на Єдиному державному веб-порталі цифрової освіти «Дія.Освіта».

47 посадових осіб громади пройшли навчання за програмами з кібербезпеки й кібергігієни окрім освітніх серіалів на веб-сайті «Дія. Освіта».

 

Цифрова грамотність

Станом на 01 грудня 2025 року участь у проходженні національного тесту на цифрову грамотність «Цифрограм» та перегляду освітніх серіалів на платформі Дія.Освіта взяли 70 працівників закладів медицини, освіти, культури, соціальної сфери та службовців громади.

Посадові особи громади постійно приймають участь у тренінгах, семінарах та курсах з комп’ютерної грамотності для різних категорій працівників, в тому числі на платформі Дія.Освіта, переглядають освітні матеріали, які стимулюють постійний саморозвиток та оволодіння новими цифровими навичками.

В Любашівській громаді функціонує хаб цифрової освіти, де кожен охочий може безкоштовно отримати доступ до цифрових технологій та покращити свої навички цифрової грамотності.

 

Розвиток адміністративних послуг

 Децентралізація адміністративних послуг, підвищення їх якості, розвиток мережі Центрів надання адміністративних послуг є нині пріоритетними напрямами реформування системи надання адміністративних послуг в Україні.

У громаді створено та функціонує Управління «Центр надання адміністративних послуг» Любашівської селищної ради, де надаються 294 адміністративні послуги.

У своїй роботі ЦНАП використовує наступні цифрові рішення:

- Електронна черга ЦНАП та чат-бот «СВОЇ»;

- Дія QR/ Шерінг/ валідація по АРІ /Дія-Дія;

- Обладнання та програмне забезпечення для зчитування ID-карток;

- Автоматизований комплекс «Мобільна валіза»;

- Реєстр територіальної громади;

- ДРРП;

- Єдина державна електронна система у сфері будівництва;

- ЄДР;

- ДРАЦС;

- Інформаційна система «Вулик».

Цифрова інфраструктура ЦНАП включає:

- 15 автоматизованих робочих місць;

- 1 місце самообслуговування для заявників ЦНАП.

Центр надання адміністративних послуг має широкосмуговий доступ до Інтернету швидкістю не менше 100 Мб/с.

 

 Соціальний захист

Прийом заяв на всі види допомог здійснюється адміністраторами Управління ЦНАП у селищі Любашівка за допомогою низки програмних комплексів: «Є-малятко», ПК Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», «Єдина інформаційна система соціальної сфери», «Центральний банк даних осіб з інвалідністю», система «Реєстр посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї», портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

В громаді діє КУ Центр надання соціальних послуг Любашівської селищної ради.   Здійснює надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів, соціальний супровід внутрішньо переміщених осіб.

 

Освіта

Підвищення якості освіти в громаді відбувається шляхом впровадження в освітній процес інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій, створення інформаційно-освітнього середовища, цифровізації освітнього процесу.

Загальна кількість комунальних закладів загальної середньої освіти, в тому числі філій, в територіальній громаді – 11, в яких навчається 2288 учнів.

Забезпеченість навчальних закладів комп’ютерною технікою:

 

Назва комп’ютерної техніки

Загальна кількість

До 3-х років

Від 3-х до 7-ми років

Більше

7-ми  років

Додатково необхідно

Стаціонарні ПК

183

5

13

173

89

Ноутбуки

185

45

92

50

107

Планшети

30

0

24

6

27

БФП/принтери

110

34

20

57

71

ДБЖ

2

0

0

4

22

 

Забезпечення ЗЗСО мультимедійним обладнанням – 108. Побудована локальна мережа в 3 закладах загальної середньої освіти.

Кількість комунальних ЗЗСО в тому числі філій в територіальній громаді, в яких наявний широкосмуговий доступ до Інтернету швидкістю не менше 100 Мб/с – 11. Відкриті Wi-Fi зони доступу до інтернету в 11 закладах. В 7 навчальних закладах облаштовані укриття з доступом до швидкісного інтернету для забезпечення безперервного навчального процесу.

Обладнані та успішно функціонують інклюзивні ресурсні кімнати в 5 ЗЗСО.

В роботі навчальних закладів впроваджені та застосовуються такі цифрові рішення, як:

  • е-журнали – без дублювання в паперовому вигляді в 10 ЗЗСО;
  • е-щоденники в 8 ЗЗСО;
  • е-розклад в 5 ЗЗСО;
  • е-підручник в 5 ЗЗСО;

- інформування батьків про місцезнаходження дитини (в школі/не в школі) в 5 ЗЗСО;

- контроль відвідувачів НЗ в 5 ЗЗСО;

- онлайн-курси в 11 ЗЗСО;

- інтерактивні та відео матеріали в 8 ЗЗСО;

- 3D-моделі в 3 ЗЗСО.

При проведенні уроків вчителями використовується не лише мультимедійне обладнання (інтерактивні поверхні, проєктори, інтерактивні дошки, проєктори з інтерактивними модулями, інтерактивні дисплеї, телевізори), а й рішення на основі віртуальної та доповненої реальності в 8 ЗЗСО.

Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників на регулярній основі здійснюється через запровадження спеціальних навчальних програм, розміщених на публічних платформах Дія,Освіта, Prometheus, партнерські міжнародні ресурси тощо.

З метою безпечного використання дітьми та підлітками ресурсів мережі Інтернет на регулярній основі вчителями та волонтерами проводиться цільове навчання на платформах: «Безпека дітей в Інтернеті», «Центр безпечного Інтернету» для батьків та дітей,  Платформа «Безпека дітей в Інтернеті», Ресурси Міністерства освіти і науки України (МОН), Дія.Освіта, Освіторія, Всеосвіта, На урок, EdEra, Освіта, Prometheus, Центр безпечного інтернету, Он-лайн посібник від кіберполіції України.

11 закладів загальної середньої освіти впровадили електронну освітню інформаційну систему “Мрія”.

 

Охорона здоров’я

 У громаді функціонує 23 заклади охорони здоров’я:

 - НКП «Любашівський центр первинної медико-санітарної допомоги Любашівської селищної ради»;

 - КНП «Любашівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Любашівської селищної ради»;

- Троїцька амбулаторія загальної практики-сімейної медицини;

- Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Бобрик Перший;

- 19 фельдшерсько-акушерських пунктів.

На даний час НКП та АЗПМС громади підключено до мережі Інтернет та мають локальну комп’ютерну мережу. Впроваджено медичні інформаційні системи, що дозволяють якісно та оперативно звітувати перед Національною службою охорони здоров’я України: МІС Е-Health. Запроваджено цифрові рішення: е-рецепт, е-картка, е-направлення, електронний листок непрацездатності, телемедичний прийом (онлайн консультація), е-черга (helsi.me), е-запис до лікаря (helsi.me).

Кількість комунальних закладів охорони здоров’я  (ЦПМСД, амбулаторії, ФАП) в територіальній громаді, в яких наявний широкосмуговий доступ до Інтернету швидкістю не менше 100 Мб/с-15.

 

За результатами проведеного ІТ-аудиту були визначені проблеми громади у сфері інформатизації та цифровізації, які потребують системного вирішення та відповідають проблематиці, визначеній регіональною програмою цифрової трансформації Одеської області на 2024-2026 роки, а саме:

- недостатній рівень впровадження інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій у системі публічного управління та адміністрування на місцевому рівні;

- недостатня забезпеченість виконавчих органів ради, установ, підприємств сучасним програмним забезпеченням, зокрема ліцензіями операційних, офісних систем;

- велика кількість застарілої комп’ютерної техніки в селищній раді, виконавчому комітеті, структурних підрозділах, заснованих нею комунальних підприємствах;

- недостатні показники фіксованого та мобільного широкосмугового доступу до мережі Інтернет у розрізі окремих населених пунктів територіальної громади;

- низький рівень впровадження інструментів е-демократії та е-урядування, недостатня обізнаність мешканців щодо можливостей використання цих інструментів, як наслідок – низька залученість мешканців громади до прийняття рішень;

- повільні темпи впровадження внутрішньої системи електронного документообігу та автоматизованих систем інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності селищної ради;

- недостатній рівень відповідних знань щодо можливостей засобів інформатизації та цифровізації та вмінь їх використання як посадовими особами громади, так і населенням, що не сприяє достатньому стабільному соціально-економічному та культурному розвитку громади, призводить до потенційних ризиків інформаційної безпеки.

IV. Мета Програми

Програма спрямована на формування та реалізацію політики у сферах інформатизації, цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій, електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства на місцевому рівні.

Метою Програми є забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку громади, життєвих потреб мешканців громади та діяльності органу місцевого самоврядування шляхом впровадження інформаційних технологій та цифрових рішень, поглиблення та розвиток інформатизації громади в інтеграційному зв’язку з Національною програмою інформатизації, забезпечення ефективності управління через удосконалення взаємодії органу місцевого самоврядування з громадянами, застосування новітніх інформаційних технологій, сучасних методів та засобів збору, обробки, зберігання та захисту інформації.

Мета Програми узгоджується з базовими положеннями та визначеними пріоритетами Стратегії розвитку Любашівської селищної територіальної громади на 2020-2027 роки, Програми соціально-економічного та культурного розвитку Любашівської селищної територіальної громади на 2025-2027 роки та має досягатися завдяки виконанню визначених завдань.

Пріоритетними напрямами Програми визначені:

1. Цифрова трансформація управління територіальною громадою:

- розвиток системи електронного документообігу в органі місцевого самоврядування, заснованих ним підприємствах, установах та організаціях;

- створення (модернізація) інформаційно-комунікаційних систем (закупівля комп’ютерного, серверного та іншого обладнання);

- забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем (оновлення ліцензій програмних продуктів, обслуговування інформаційно-комунікаційних систем тощо);

- просування інструментів електронної демократії: електронних петицій, опитувань, звернень громадян, обговорення проектів нормативно-правових актів, громадського бюджету тощо;

- забезпечення відкритості та прозорості роботи органу місцевого самоврядування.

2. Цифровізація публічних послуг:

- забезпечення надання публічних послуг в електронній формі (встановлення обладнання для QR-валідації, зчитування ID-карток, використання мобільних цифрових валіз тощо);

- приєднання інформаційно-комунікаційних систем органу місцевого самоврядування, які забезпечують надання електронних послуг та сервісів, до інтегрованої системи електронної ідентифікації;

- впровадження цифрових інструментів для підтримки інклюзивності.

3. Розбудова інфраструктури інформатизації територіальної громади:

- посилення кіберзахисту об’єктів інформаційної інфраструктури,

- створення умов для вчасного реагування на кіберінциденти;

- облаштування відкритих Wi-Fi зон у громадських місцях, а також у приміщеннях органу місцевого самоврядування, заснованих ним підприємств, установ та організацій.

  4. Стимулювання зростання цифрової економіки та розвиток цифрової грамотності:

- розвиток мережі хабів цифрової освіти на базі бібліотек територіальної громади;

- проведення заходів з підвищення рівня цифрової грамотності мешканців та культури безпекового поводження в кіберпросторі;

- популяризація використання веб-платформи «Дія.Освіта» та підтримка місцевих ініціатив з використання цифрових технологій;

- проходження працівниками закладів освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, та інших сфер життєдіяльності, курсів з цифрової грамотності на порталі Дія.Освіта;

- участь у тренінгах та онлайн семінарах щодо підвищення кваліфікації посадових осіб ОМС з кібербезпеки/кібергігієни.

Перелік завдань, проектів, робіт з інформатизації на три роки формується за формою згідно з Додатком 1, з урахуванням пріоритетних напрямів інформатизації територіальної громади.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету  у межах можливостей його дохідної частини, виходячи з конкретних завдань та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Програма уточняється та коригується у процесі реалізації із урахуванням змін загальної економічної ситуації, стану фінансування.

Ресурсне забезпечення Програми наведено у Додатку 2.

 

V. Очікувані результати виконання Програми

Результати виконання Програми спрямовані на вирішення таких завдань:

- побудова сучасної системи місцевого самоуправління шляхом впровадження технологій е-урядування, е-демокартії;

- впровадження системи електронного документообігу з метою забезпечення оперативності та достовірність даних, необхідних для обґрунтування та прийняття управлінських рішень;

- отримання громадянами рівного якісного доступу до інформації та послуг закладів освіти, охорони здоров'я, державних та комунальних установ;

- поліпшення якості надання адміністративних послуг населенню та бізнесу;

- розвиток комунікаційної інфраструктури як підґрунтя для впровадження цифрових рішень;

- розвиток та підтримка існуючих інформаційних ресурсів;

- сприяння становленню інформаційного суспільства та забезпечення сталого розвитку громади.

 

VI. Моніторинг та проведення оцінки результативності виконання Програми

Моніторинг виконання Програми здійснюється шляхом збору та аналізу інформації на підставі звітів відповідальних за виконання заходів Програми.

Щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом, відповідальні за виконання заходів Програми інформують керівника Програми про хід виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації.

Перелік індикаторів виконання програми, проекту, робіт з інформатизації органу місцевого самоврядування формується за формою згідно з Додатком 3, з урахуванням пріоритетних напрямів інформатизації територіальної громади.

Щорічно до 31 січня року, що настає за звітним, відповідальні за виконання заходів Програми інформують керівника Програми про результати виконання заходів Програми у звітному році за пріоритетними напрямами та досягнення цільових значень індикаторів виконання Програми.

Керівник Програми організовує узагальнення інформації та до 01 березня поточного року подає Генеральному державному замовнику Національної програми інформатизації: звіт про хід виконання Програми за попередній рік,  звіт про результати виконання Програми за попередній рік.

Координацію виконання заходів і завдань Програми здійснює Управління «Центр надання адміністративних послуг» Любашівської селищної ради.

У разі необхідності внесення змін протягом терміну виконання Програми  відповідальний виконавець готує уточнення показників, заходів та виносить їх на розгляд сесії селищної ради.

Контроль за виконанням даної Програми за використанням бюджетних коштів покладається на постійну комісію селищної ради з  питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Секретар Любашівської

селищної ради                                                                            Людмила МОКРЯК

 

Начальник Управління «Центр

надання адміністративних послуг»

Любашівської селищної ради                                                Ірина ЗАМІХАНОВСЬКА

 

Додаток 1

до Програми

Перелік завдань, проєктів, робіт з інформатизації на три роки

 

Назва завдання

Назва проєкту, робіт з інформатизації

Відповідальні за виконання

Строки виконання

Джерела фінансування

Обсяги фінансування, тис.грн

Очікуванні результати (результативні показники)

Всього

2026 рік

2027 рік

2028 рік

1. Пріоритетний напрям: Організаційне та методичне забезпечення

1.1

Моніторинг та актуалізація цифрових ресурсів громади

Проведення щорічної інвентаризації інформаційних, програмно-технічних та цифрових ресурсів  громади з урахуванням вимог діючих державних нормативно-правових актів

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Не потребує фінансування

0

0

0

0

Здійснення щорічної інвентаризації інформаційних,  програмно-технічних та цифрових ресурсів громади

1.2

Оцінювання цифрової спроможності громади

 

Проведення щорічного оцінювання електронної та цифрової готовності громади за визначеними показниками

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Не потребує фінансування

0

0

0

0

Здійснення щорічного моніторингу оцінювання електронної та цифрової готовності громади

1.3

Нормативно-методичне та організаційне забезпечення реалізації Програми

Розробка нормативно-правових та технічних документів, методичних рекомендацій щодо організації виконання завдань Програми, впровадження, адміністрування інформаційних систем, програмно-технічних комплексів, засобів інформатизації, механізмів інтеграції систем, організації захисту інформації в комунікаційних системах

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Не потребує фінансування

0

0

0

0

Розроблення нормативно-правових та технічних документів для забезпечення виконання завдань Програми

Всього за напрямом

Не потребує фінансування

0

0

0

0

 

2. Пріоритетний напрям: Цифрова трансформація управління територіальною громадою

2.1

Створення (модернізація) інформаційно-комунікаційних систем

Придбання комп’ютерної та оргтехніки, комплектуючих до них (SSD-дисків, ОЗУ DDR3, DDR4, блоки живлення, тощо)

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Загальний обсяг, у тому числі:

 

200,1

66,7

66,7

66,7

Відповідність сучасним апаратним та системним вимогам, дозволить використовувати новітні програмні продукти, в рази збільшуючи швидкість обробки даних та прийняття управлінських рішень

 

місцевий бюджет

 

200,1

66,7

66,7

66,7

 

інші джерела

0

0

0

0

2.2 Забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем

Оновлення ліцензій програмних продуктів, придбання ліцензійних операційних систем Windows 10Pro,  обслуговування інформаційно-комунікаційних систем тощо

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Загальний обсяг, у тому числі:

270,0

90,0

90,0

90,0

Забезпечення стабільної, безпечної й безперебійної роботи інформаційно-комунікаційних систем громади. Зменшення технічних збоїв, підвищення захисту даних, оптимізація роботи працівників та дотримання вимог законодавства щодо використання ПЗ

місцевий бюджет

270,0

90,0

90,0

90,0

інші джерела

0

0

0

0

2.3 Модернізація та підтримка матеріально-технічної бази

Закупівля витратних матеріалів для принтерів та іншого комп’ютерного обладнання (інструментів, картриджів, тонерів, фарба тощо)

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Загальний обсяг, у тому числі:

90,0

30,0

30,0

30,0

Створення надійної та сучасної технічної бази, що дозволить своєчасно проводити профілактичні та ремонтні роботи комп’ютерного обладнання. Забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем громади, підвищить їхню стабільність і зменшить ризики технічних збоїв

місцевий бюджет

90,0

30,0

30,0

30,0

інші джерела

0

0

0

0

2.4

 Просування інструментів електронної демократії

Проведення електронних опитувань, е-консультацій, е-петицій, звернень громадян, обговорення проектів нормативно-правових актів, громадського бюджету тощо

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Не потребує фінансування

0

0

0

0

Залучення громадян громади до місцевого  самоуправління шляхом широкого застосування інформаційно-комунікаційних технологій в демократичних процесах

2.5

 Розвиток системи електронного документообігу в органі місцевого самоврядування, заснованих ним підприємствах, установах та організаціях

Закупівля послуг з впровадження, технічної підтримки системи електронного документообігу «АСКОД», навчання та консультування користувачів. Впровадження офіційних поштових скриньок з використанням доменного імені od.gov.ua.

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026

Загальний обсяг, у тому числі:

115,0

50,0

32,5

32,5

Підвищення ефективності управління, прозорості процесів та економії ресурсів. Автоматизація внутрішніх процесів та спрощення обміну документами з зовнішніми партнерами

місцевий бюджет

115,0

50,0

32,5

32,5

інші джерела

0

0

0

0

2.6 Забезпечення відкритості та прозорості роботи органу місцевого самоврядування

Облаштування зали засідань селищної ради (придбання обладнання системи відеофіксації засідань, системи відеоконференцій, електронного голосування тощо)

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

 

2027

Загальний обсяг, у тому числі:

120,0

0

120,0

0

Підвищення прозорості, оперативності та відкритості роботи ради. Це також забезпечить зручніший формат участі для депутатів та мешканців, у тому числі дистанційний, і сприятиме ефективнішому прийняттю рішень

місцевий бюджет

120,0

0

120,0

0

інші джерела

0

0

0

0

Всього за напрямом

Загальний обсяг, у тому числі:

795,1

236,7

339,2

219,2

 

місцевий бюджет

 

 

 

 

 

інші джерела

0

0

0

0

 

3. Пріоритетний напрям: Цифровізація публічних послуг

3.1 Забезпечення надання публічних послуг в електронній формі

Використання обладнання для QR-валідації, зчитування ID-карток, використання мобільних цифрових валіз

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Загальний обсяг, у тому числі:

10,0

0

10,0

0

Отримання якісних публічних послуг, підвищення прозорості, зменшення навантаження на працівників та покращення якості обслуговування в громаді

місцевий бюджет

10,0

0

10,0

0

інші джерела

0

0

0

0

3.2 Забезпечення заходів з інклюзивності

Здійснення заходів з інклюзивності в Управлінні «Центр надання адміністративних послуг» (придбання мнемосхем, інформаційного терміналу, пристроїв для підсилення звуку, тощо)

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2028

Загальний обсяг, у тому числі:

70,0

0

0

70,0

Комфортне та рівноправне обслуговування всіх відвідувачів, зокрема людей з інвалідністю. Підвищиться доступність приміщення, швидкість орієнтування та якість комунікації. Очікується зростання задоволеності громадян та покращення іміджу ЦНАП як сучасної та інклюзивної установи

місцевий бюджет

70,0

0

0

70,0

інші джерела

0

0

0

0

3.3 Розвиток ІКТ-інфраструктури та забезпечення інформаційної безпеки ЦНАПу

Впровадження системи відеоспостереження в Управлінні «Центр надання адміністративних послуг»

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026

Загальний обсяг, у тому числі:

80,0

80,0

0

0

Підвищення рівня безпеки, контролю доступу та якості надання адміністративних послуг

місцевий бюджет

80,0

80,0

0

0

інші джерела

0

0

0

0

Всього за напрямом

Загальний обсяг, у тому числі:

160,0

80,0

10,0

70,0

 

місцевий бюджет

160,0

80,0

10,0

70,0

 

інші джерела

0

0

0

0

 

4. Розбудова інфраструктури інформатизації територіальної громади:

4.1

Посилення кіберзахисту об’єктів інформаційної інфраструктури

Заходи із забезпечення кіберзахисту робочих місць від мережевих вірусних атак та інших шкідливих програм

(придбання ліцензійного антивірусного захисту та обладнання)

 

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Загальний обсяг, у тому числі:

202,5

 

 

67,5

67,5

67,5

Підвищення рівня кібербезпеки в громаді та зменшення ризику зараження комп’ютерів шкідливими програмами чи вірусами. Забезпечення надійності інформаційних процесів і захист важливої службової інформації

місцевий бюджет

202,5

67,5

67,5

67,5

інші джерела

0

0

0

0

4.2 Облаштування відкритих Wi-Fi зон у громадських місцях, а також у приміщеннях органу місцевого самоврядування, заснованих ним підприємств, установ та організацій

Закупівля Wi-Fi мережевого обладнання

 

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Загальний обсяг, у тому числі:

24,0

8,0

8,0

8,0

Забезпечення зручного та доступного підключення до інтернету для мешканців і працівників громади у ключових публічних просторах. Це сприятиме підвищенню цифрової грамотності, розширенню можливостей для навчання, роботи та комунікації

місцевий бюджет

24,0

8,0

8,0

8,0

інші джерела

0

0

0

0

Всього за напрямом

 

Загальний обсяг, у тому числі:

226,5

75,5

75,5

75,5

 

місцевий бюджет

226,5

75,5

75,5

75,5

 

інші джерела

0

0

0

0

 

5. Стимулювання зростання цифрової економіки та розвиток цифрової грамотності

5.1 Підвищення рівня цифрової грамотності

Проходження працівниками закладів освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту та інших сфер життєдіяльності, курсів з цифрової грамотності на порталі Дія.Освіта

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Не потребує фінансування

0

0

0

0

Підвищення рівня цифрових навичок та впевненість у роботі з сучасними сервісами. Це сприяє швидшому й якіснішому наданню послуг, ефективнішій роботі з електронними системами та загальному розвитку цифрової спроможності громади

5.2 Розвиток компетентностей працівників у сфері кібербезпеки

Участь у тренінгах та он-лайн семінарах щодо підвищення кваліфікації посадових осіб ОМС з кібербезпеки/кібергігієни

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

Не потребує фінансування

0

0

0

0

Підвищення обізнаності щодо сучасних кіберзагроз і способів захисту даних. Це зменшує ризики інцидентів, підвищує безпеку інформаційних систем громади та сприяє формуванню відповідальної цифрової поведінки в щоденній роботі

5.3 Розвиток кадрового потенціалу та підвищення кваліфікації у сфері кібербезпеки

Проходження фахівцями у сфері кібербезпеки атестації для присвоєння кваліфікації відповідно до професійних стандартів у сфері кібербезпеки

Структурні підрозділи та виконавчі органи Любашівської селищної ради

2026-2028

 

 

 

Загальний обсяг, у тому числі:

10,0

10,0

0

0

Підтвердження  професійної компетентності фахівців відповідно до державних стандартів. Підвищення якості та надійності захисту інформаційних систем громади, сприяння впровадженню кращих практик безпеки та зменшення ризиків кіберінцидентів

місцевий бюджет

10,0

10,0

0

0

інші джерела

0

0

0

0

Всього за напрямом

Загальний обсяг, у тому числі:

10,0

10,0

0

0

 

місцевий бюджет

10,0

10,0

0

0

 

інші джерела

0

0

0

0

 

Всього за програми, проєкту, робіт з інформатизації Любашівської селищної ради

Загальний обсяг, у тому числі:

1191,6

402,2

424,7

364,7

 

місцевий бюджет

1191,6

402,2

424,7

364,7

 

інші джерела

0

0

0

0

 

 

Секретар Любашівської

селищної ради                                                                                                                    Людмила МОКРЯК

 

Начальник Управління

«Центр надання адміністративних послуг»

Любашівської селищної ради                                                                                        Ірина ЗАМІХАНОВСЬКА

 

 

Додаток 2

до Програми

 

Ресурсне забезпечення

Програми інформатизації Любашівської селищної територіальної громади

на 2026-2028 роки

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити до виконання Програми

Етапи виконання Програми

Всього витрат на виконання Програми

(тис.грн.)

2026 рік

(тис.грн.)

2027 рік

(тис.грн.)

2028 рік

(тис.грн.)

Усього,

402,2

424,7

364,7

1191,6

місцевий бюджет,

 в тому числі:

402,2

424,7

364,7

1191,6

- обласний бюджет

0

0

0

0

- селищний бюджет

402,2

424,7

364,7

1191,6

- інші джерела

0

0

0

0

 

 

 

Секретар Любашівської

селищної ради                                                                                                                    Людмила МОКРЯК

 

Начальник Управління

«Центр надання адміністративних послуг»

Любашівської селищної ради                                                                                        Ірина ЗАМІХАНОВСЬКА

 

 

Додаток 3

до Програми

Перелік індикаторів виконання програми, проєкту, робіт з інформатизації

Любашівської селищної територіальної громади

 

№ з/п

Назва пріоритетного напряму

Найменування індикатора

Одиниця виміру

Базове значення

Цільові значення індикатора

Динаміка (+/-,%)

2026 рік

2027 рік

2028 рік

1

Цифрова трансформація управління територіальною громадою

% проведених (висвітлених) відео-трансляцій пленарних засідань ради ТГ, засідань виконавчого комітету до загальної кількості засідань,  що підлягають оприлюдненню, упродовж звітного періоду

%

100

100

100

100

+

% унікальних користувачів до чисельності населення ТГ, що підписували місцеві електронні петиції ТГ

%

0

1

1

1

+

% унікальних користувачів до чисельності населення ТГ, що взяли участь у голосуванні за проєкти громадського бюджету ТГ в електронному вигляді

%

6

7

7

7

+

% обсягу закупівель ОМС, які доступні для онлайн моніторингу громадянами на онлайн платформах від загального обсягу закупівель

%

100

100

100

100

+

% посадових осіб ОМС, підключених до системи електронного документообігу

%

0

10

15

20

+

% комунальних закладів та установ, в тому числі їхніх підрозділів, підключених до системи електронного документообігу

%

0

10

10

10

+

Інтеграція СЕД ОМС із СЕВ ОВВ

Так/Ні

Ні

Так

Так

Так

+

% видатків з місцевого бюджету спрямованих на зв’язок, комунікації та інформатику у бюджеті ТГ

%

21

25

25

25

+

Закупівля комп’ютерного, серверного та іншого обладнання

шт.

99

3

3

3

+

Закупівля та оновлення ліцензійних програмних продуктів, обслуговування інформаційно-комунікаційних систем тощо

шт.

13

3

3

3

+

2

Цифровізація публічних послуг

% найменувань адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є ОМС, які можна замовити онлайн від загальної кількості найменувань адміністративних послуг (РКМУ 523)

%

60

1

1

1

+

% найменувань адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є ОМС, результати яких надаються у цифровому вигляді (онлайн) від загальної кількості найменувань адміністративних послуг (РКМУ 523)

%

60

1

1

1

+

Наявність можливості оплати за надання адміністративної послуги онлайн

Так/Ні

Так

Так

Так

Так

+

Наявність функціональних можливостей програмного забезпечення ЦНАП (наявна електронна система взаємодії з суб`єктами надання послуг, електронної реєстрації звернень, можливість прикріплення скан-копій до реєстраційного онлайн запису/запиту)

Так/Ні

Так

Так

Так

Так

+

% робочих місць адміністраторів ЦНАП обладнаних для QR валідації Дія (включаючи віддалені робочі місця)

%

100

100

100

100

+

% робочих місць адміністраторів ЦНАП обладнаних зчитувачем ID-карток (включаючи віддалені робочі місця)

%

6

6

6

6

+

Наявність та використання мобільної валізи ЦНАП

Так/Ні

Так

Так

Так

Так

+

Наявність розділу на порталі громади що містить корисну інформацію та/або посилання для ВПО

Так/Ні

Так

Так

Так

Так

+

3

Розбудова інфраструктури інформатизації територіальної громади

% соціальних об’єктів ТГ, що підключених до волоконно-оптичних мереж

%

54

60

70

70

+

Наявність Політики з кібербезпеки на рівні ОМС

Так/Ні

Так

Так

Так

Так

+

ТГ підключена до системи інформування про кіберінциденти MISP-UA та MISP CERT UA

Так/Ні

Так

Так

Так

Так

+

% посадових осіб ОМС, які пройшли навчання (підвищення кваліфікації) по програмах з кібербезпеки та кібергігієни від загальної кількості посадових осіб ОМС

%

84

90

90

90

+

4

Стимулювання зростання цифрової економіки та розвиток цифрової грамотності

Кількість робочих місць в ІТ-хабах, які можуть орендувати/працювати ІТ-спеціалісти на території хабу, на 1 тис населення

Од./1000 населення

0,003

0,003

0,003

0,003

+

% жителів поважного віку (60+ років), які пройшли навчання з цифрової грамотності / гігієни у загальній чисельності наявного населення поважного віку

%

0,13

1

1

2

+

Кількість школярів (6-11 класів) призерів (1-3 місце) всеукраїнських олімпіад (4 етапу) з Математики та Інформатики

Осіб

0

1

1

1

+

Кількість школярів (6-11 класів) призерів (1-3 місце) олімпіад (2 та 3 етапів) з Математики та Інформатики, на 1000 школярів (6-11 класів) в ТГ

Осіб/1000 осіб

0

0,001

0,001

0,001

+

 

 

Секретар Любашівської

селищної ради                                                                                                                    Людмила МОКРЯК

 

Начальник Управління

«Центр надання адміністративних послуг»

Любашівської селищної ради                                                                                        Ірина ЗАМІХАНОВСЬКА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних