Про хід виконання «Програми створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» у 2025 році
XLVI сесія VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
___ січня 2026 року № ________
Про хід виконання «Програми створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» у 2025 році
Відповідно до п. 6 частини 2 ст. 19 Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733 “Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту”, Розпорядження КМУ від 11.07.2018 №488-р, висновків та рекомендацій засідання постійної комісії селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, заслухавши інформацію начальника відділу зв’язків з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Любашівської селищної ради про хід виконання «Програми створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» у 2025 році, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника відділу зв’язків з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Любашівської селищної ради Дмитра КУЗЬМЕНКА про хід виконання «Програми створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» у 2025 році взяти до відома (додається).
2. Відділу зв’язків з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Любашівської селищної ради (Дмитро КУЗЬМЕНКО) продовжити виконання заходів «Програми створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» у 2026 році.
3. Це рішення:
- може бути зупинено у п’ятиденний строк з моменту його прийняття селищним головою і внесено на повторний розгляд ради із обґрунтуванням зауважень. (частина 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»);
- може бути оскаржено в адміністративному суді в шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України), якщо інший порядок оскарження не передбачений чинним законодавством;
- набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Любашівської селищної ради: https://lubashivska-gromada.gov.ua (стаття 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Селищний голова Геннадій ПАВЛОВ
Додаток
до рішення селищної ради
від січня 2026 року № ______
Інформація
Про хід виконання «Програми створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» у 2025 році
«Програма створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади на 2025 - 2026 роки» була затверджена рішенням селищної ради від 17.12.2024 року №7381. Метою Програми є створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) населення на території Любашівської селищної територіальної громади. Програма розрахована на 2 роки. У 2025 році фінансування Програми становило 195 000,00 грн. (оплата послуг впровадженням засобів оповіщення) на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво МАСЦО.
Орієнтований обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в повному обсязі становить 26 642 000,00 грн в 2026році.
Програма дільться на 7 розділів:
1. Загальні положення
Забезпечення національної безпеки стало одним із найактуальніших питань для нашої держави. Це пов’язано не тільки із розв’язанням війни проти України, але й динамікою соціальних, економічних, політичних і навіть технологічних процесів, що відбуваються у світі. Тенденції до посилення загроз природного та техногенного характеру, підвищення рівня терористичних загроз, збільшення кількості та підвищення складності кібератак, а також пошкодження інфраструктурних об’єктів України внаслідок збройної агресії російської федерації зумовлюють актуалізацію питання захисту систем, соціально-економічного розвитку держави та забезпечення національної безпеки.
Мирне населення та об’єкти цивільної критичної інфраструктури стали основними мішенями у російсько-українській війні. Через відсутність місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) в країні за рік збільшилась кількість загиблих цивільних громадян. Життя та здоров’я цих людей можна було б врятувати, якщо б своєчасно впровадили МАСЦО, адже своєчасне оповіщення населення допомагає громадянам сховатись в укриттях цивільного захисту.
Відповідно до норм чинного законодавства, а саме Кодексу цивільного захисту України, Указу Президента України від 24 грудня 2019 №948/219, Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 № 733, Наказу МВС від 08 лютого 2019 в селищній територіальній громаді повинні бути запроваджені місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення (МАСЦО).
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Програма розроблена відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733 “Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту”, Розпорядження КМУ від 11 липня 2018 року № 488-р. Дана система повинна здійснювати своєчасне і достовірне доведення повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, проявів військової агресії до органів управління цивільного захисту, сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання і населення та інформування про фактичну обстановку та вжиті заходи. Законодавством України визначено, що оповіщення та інформування є невід'ємною складовою захисту населення i територій від надзвичайних ситуацій. Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, забезпечення своєчасного оповіщення та інформування населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, проявів військової агресії в межах відповідних територій віднесено до компетенції органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій i постійне інформування населення про них досягається:
- завчасним створенням i підтримкою в постійній готовності автоматизованих систем централізованого оповіщення населення;
- організаційно-технічним з’єднанням територіальної системи централізованого оповіщення з місцевою системою оповіщення та системами оповіщення на об’єктах господарювання;
- завчасним створенням та організаційно-технічним з’єднанням з системами спостереження i контролю постійно діючих локальних систем оповіщення та інформування населення в зонах розміщення хімічно - небезпечних підприємств та інших об’єктів підвищеної небезпеки;
- централізованим використанням загальнодержавних i галузевих систем зв'язку, радіотрансляційних i телевізійних мереж та інших засобів передачі інформації;
- своєчасного експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури i технічних засобів оповіщення та зв’язку цивільного захисту територіальної громади, яке повинно забезпечувати підтримування ïx у готовності до виконання завдань у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, проявів військової агресії та забезпечення сталого управління заходами цивільного захисту.
Сигнали оповіщення, повідомлення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, проявів військової агресії, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації доводяться до органів влади, працівників підприємств, установ, організацій та населення всіма наявними засобами зв’язку, мовлення, оповіщення. Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій забезпечується, зокрема, шляхом функціонування автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
На території Любашівської селищної територіальної громади відсутня місцева автоматизована система централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, що стало одним із важливих питань до вирішення, на яке спрямована дана Програма. Вона повинна розроблятися з урахуванням новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій та змін. Дана система повинна здійснювати своєчасне i достовірне доведення повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій до суб’єктів господарювання i населення та інформування про фактичну обстановку i вжиті заходи.
3. Визначення мети Програми
Метою Програми є створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення, оснащення ïï сучасними програмно-технічними засобами з використанням новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій оброблення, передачі та відображення інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, що забезпечить гарантоване i своєчасне доведення інформації до суб’єктів господарювання та населення.
4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів і джерел фінансування
Розв'язати проблему відсутності ефективної місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення Любашівської селищної територіальної громади про загрозу i виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період планується протягом 2025-2026 років. Фінансування напрямів діяльності та заходів, визначених Програмою, проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
5. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
Протягом 2025-2026 років планується провести виділення необхідних коштів на:
- виготовлення проектно-кошторисної документації;
- будівництво обладнання автоматизованого виклику, технічних засобів оповіщення;
- оплата вартості монтажу та пусконалагоджувальні роботи;
- оплата за утримання, технічне обслуговування та модернізацію системи оповіщення.
Виконання Програми надасть змогу створити ефективну місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення Любашівської селищної територіальної громади про загрозу i виникнення надзвичайних ситуацій.
Орієнтовні обсяги фінансування наведені в Додатку 1.
6. Відповідальні за реалізацію Програми
Органом управління Програмою є Любашівська селищна рада, яка в межах повноважень здійснює координацію і контроль за ходом виконання Програми.
Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми покладається на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
7. Розрахунок очікуваних результатів
Виконання Програми дасть змогу забезпечити доведення сигналів, повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, проявів військової агресії, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до підприємств, установ, організацій та населення з урахуванням новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій та змін, що відбулися у суспільстві.
Секретар селищної ради Людмила МОКРЯК
Начальник відділу зв’язків з правоохоронними
Органами, цивільного захисту, оборонної
Та мобілізаційної роботи
Любашівської селищної ради Дмитро КУЗЬМЕНКО